Marsz dla Życia. USA gotowe na jeden z największych marszów pro-life

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Amerykanie mają dość zła cywilizacji śmierci

Marsz dla Życia w Waszyngtonie / Fot. PAP/EPA/Shawn Thew. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Ulicami Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych przejdzie dziś Marsz dla Życia. Największemu na świecie wydarzeniu pro-life będzie towarzyszyło hasło "Kolejne kroki: maszerujemy przez Amerykę po obaleniu Roe".

Tegoroczny historyczny marsz dla życia będzie czasem żałoby i świętowania dla amerykańskich obrońców życia. Wezmą w nim udział mieszkańcy różnych stanów.

Będzie to pierwsza na taką skalę inicjatywa od czasu, gdy Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych w czerwcu ubiegłego roku uchylił wyrok w sprawie Roe vs. Wade. Dzięki tej decyzji wzmocniono ochronę nienarodzonych i uratowano życie tysięcy dzieci.

50 lat temu błędnie rozstrzygnięto sprawę Roe przeciwko Wade, w wyniku której zginęły miliony maleńkich istnień ludzkich. Teraz pamiętamy o wiele lepszy dzień, 24 czerwca 2022 r., kiedy Sąd Najwyższy uchylił Roe i przywrócił nadzieję przyszłym pokoleniom!

– powiedział senator Ted Cruz.

Czytaj więcej: Spotkanie w Ramstein. Austin: “Polska liderem w dostarczaniu ciężkiego sprzętu Ukrainie”

Kolejne stany przyjmują zakaz aborcji

Dyrektor Human Life International Polska Ewa Kowalewska, podkreśla, że mimo uchylenia tego wyroku walka o zaprzestanie tzw. aborcji w USA jeszcze się nie skończyła.

W tej chwili 14 stanów wprowadziło albo zakaz aborcji, albo mocne ograniczenie, które w efekcie daje podobne skutki. Kilka stanów jeszcze walczy – zawsze są odwołania do sądów, to jest specyfika prawodawstwa amerykańskiego. Ale są też stany, jak np. Nowy Jork, gdzie tzw. aborcja jest dostępna aż do urodzenia (a nawet w czasie urodzenia). To wszystko nie jest wcale takie proste. Dla partii demokratycznej, która w tej chwili rządzi, tzw. aborcja jest podstawowym punktem programu. Natomiast w Izbie Reprezentantów przeważyli republikanie i zgłaszają kolejne ustawy w kierunku obrony życia

– powiedziała Ewa Kowalewska.

W praktyce wyrok ten zalegalizował tzw. aborcję na życzenie co najmniej do 24 tygodnia ciąży. Dlatego 50 lat temu po raz pierwszy wyruszył Marsz. Był to sprzeciw wobec orzeczenia Sądu Najwyższego USA, legalizującego ten proceder.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY