Poznaj szokujące sekrety ojca Morawieckiego

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Okładka książki „Dopaść Morawieckiego. Życie doczesne i wieczne Kornela buntownika”

Okładka książki „Dopaść Morawieckiego. Życie doczesne i wieczne Kornela buntownika” / Fot. Wydawca

Znany dziennikarz telewizji Polsat Bogdan Rymanowski w swojej najnowszej (wydanej przez wydawnictwo Zysk) książce „Dopaść Morawieckiego. Życie doczesne i wieczne Kornela buntownika” ujawnia szokujące sekrety Kornela Morawieckiego – ojca premiera Mateusza Morawieckiego z PiS.

Zdaniem wydawcy „Rymanowskiego zawsze interesowali bohaterowie działający na przekór otoczeniu, posiadający jakąś tajemnicę. Dziennikarz lubi wykładać kawę na ławę, stawia najtrudniejsze pytania, nie stawiając jednak kropki nad „i”. Tym razem z dziesiątków rozmów, wspomnień i dokumentów kreśli portret Kornela Morawieckiego, ojca Mateusza, który w wielu wymiarach dokonywał innych wyborów niż jego sławny syn. Przez jednych uważany za odważnego polskiego patriotę, przez innych za szaleńca, który mógł zgotować Polsce powstańczą rzeź. Lech Wałęsa nazwał go zdrajcą, Jerzy Urban oskarżał o terroryzm, a władze PRL deportowały z kraju tuż przed obradami Okrągłego Stołu. Z jednej strony wojownik, marzyciel i współczesny brat Albert pochylający się nad każdym człowiekiem. Z drugiej strony pięknoduch, abnegat i ktoś, kto w tych czasach nie nadawał się na polityka. Utalentowany fizyk, z wizjami technicznej rewolucji na miarę Tesli i Muska, który mógł zostać wybitnym naukowcem. Książka Rymanowskiego nie jest hagiografią ojca premiera. To pełnowymiarowa biografia lidera Solidarności Walczącej. Bez zamiatania pod dywan niewygodnych faktów. Bez tematów tabu. Bez tworzenia nieprawdziwej legendy. Wciągająca opowieść o człowieku z krwi i kości”.

Historycy chwalą biografię

Michał Szukała w artykule „Premier Mateusz Morawiecki: najważniejszy był dla ojca człowiek i świat ducha” na łamach portalu „Dzieje pl” stwierdził, że „biografia twórcy Solidarności Walczącej autorstwa dziennikarza Bogdana Rymanowskiego jest najobszerniejszą dotychczas wydaną pracą poświęconą działalności zmarłego w 2019 r. Kornela Morawieckiego”.

Z relacji publicysty „Dziejów pl” można się dowiedzieć, że „szczególną rolę w powstaniu książki odegrali przyjaciele Morawieckiego, którzy zgodzili się na opublikowanie fragmentów swoich wspomnień. Autor zauważył, że ich wspólną cechą jest podkreślanie, że twórca „SW” dążył do zasypywania podziałów i szukania porozumień mimo dzielących ich różnic programowych i biograficznych”.

Rymanowski dla antyPiS niekoszer, bo rozmawiał z przeciwniczką covidowego faszyzmu

Biografia Kornela Morawieckiego bardzo zirytowała media związane z antyPiS. Opisując prace Rymanowskiego, portal „Wirtualne Media pl” przypomniał, że Tomasz Lis, jeszcze jak był redaktorem naczelnym tygodnika „Newsweek”, określił Rymanowskiego jako „siewcę głupoty”, bo ten, zamiast przestrzegać politycznie poprawnej covidowej cenzury, śmiał zaprosić do swojego programy „Gość Wydarzeń” psychiatrę dr Katarzynę Ratkowską, która śmiała nie przestrzegać covidowej politycznej poprawności.

Portal Agnieszka Miastowska w artykule „Rymanowski zbierze plusy u władzy. Napisał książkę o “liderze Solidarności”” na antyPiSowskim portalu „Na temat” stwierdziła, że „Bogdan Rymanowski jest znany ze swoich prawicowych poglądów. Zarzuca mu się, że – mimo pozornego obiektywizmu – łagodniejszy w rozmowach na żywo jest dla bardziej konserwatywnych gości. Jakiś czas temu informowaliśmy w naTemat.pl, że do swojego programu Rymanowski zaprosił także m.in. przeciwniczkę szczepień. Dr Katarzyna Ratkowska, bo o niej mowa, już nieraz dała się poznać jako zwolenniczka leczenia COVID-19 amantadyną i jest sceptyczna wobec uznanych przez naukowców z całego świata szczepień. I nic dziwnego, że na antenie Polsat News padło wiele dziwnych teorii. Dr Ratkowska straszyła m.in. rzekomymi wieloma powikłaniami. “Cały Rymanowski” – krótko skwitował wtedy zachowanie byłego kolegi z TVN24 Jarosław Kuźniar. Na Bogdana Rymanowskiego ze wszystkich stron sypały się także gromy za stronniczość”.

Krytyka za łamanie tabu politycznej poprawności, za rozmowę z przeciwniczką covidowego faszyzmu, płynąca z mediów antyPiSu, to najlepsza rekomendacja dla biografii Kornela Morawieckiego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY