Nowa decyzja belgijskiego sądu ws. Katargate. Uchylono decyzję o zwolnieniu włoskiego polityka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Unia Europejska

Parlament Europejski, Strasburg / Fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Belgijski sąd uchylił decyzję o zwolnieniu Niccolo Figa-Talamanki, jednego z głównych podejrzanych w toczącym się w Brukseli dochodzeniu korupcyjnym potocznie określanym jako "Katargate".

Niccolo Figa-Talamanca jest jedną z czterech osób aresztowanych w Brukseli w związku z zarzutami w skandalu znanym jako Katargate, który wstrząsnął Unią Europejską.

Pochodzący z Włoch Figa-Talamanca jest sekretarzem generalnym jednej z organizacji pozarządowych powiązanych ze skandalem, No Peace Without Justice, która zajmuje się kwestiami praworządności i praw człowieka.

Belgijska prokuratura federalna poinformowała, że wygrała apelację kwestionującą decyzję z 14 grudnia o zwolnieniu z aresztu podejrzanego.

Czytaj więcej: Austriacka polityk: Istniejący system azylowy jest zepsuty

Były premier Francji podejrzany ws. afery korupcyjnej

Według strony internetowej Fight Impunity w jej radzie doradczej byli m.in. była szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini, były premier Francji Bernard Cazeneuve i były europejski komisarz ds. migracji Dimitris Avramopoulos. Po wybuchu skandalu złożyli rezygnacje.

Avramopoulos powiedział w poniedziałek, że między lutym 2021 a lutym 2022 roku otrzymał od Fight Impunity 60 000 euro. Inną osobą w radzie doradczej jest Emma Bonino, ważna postać włoskiej polityki i była minister spraw zagranicznych tego kraju.

Według doniesień włoskich mediów Klaus Welle, który niedawno odszedł ze stanowiska sekretarza generalnego PE, miał dołączać do zarządu Fight Impunity w przyszłym miesiącu. Biuro Welle nie odpowiedziało na prośbę o komentarz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY