Austriacka polityk: Istniejący system azylowy jest zepsuty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/STRINGER. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prawie 99 procent osób ubiegających się o azyl w Austrii poniżej 18 roku życia to mężczyźni. Dla tamtejszej sekretarz stanu ds. młodzieży, Claudii Plakolm (ÖVP) jest to znak, że istniejący system azylowy jest zepsuty.

Zobacz także: Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego. Dąbrowski: “Będzie to największa firma produkująca energię elektryczną”

Wg podanych przez nią danych, w Austrii w obecnym roku złożono dotąd już ponad 90 tys. wniosków o azyl, z czego 74 proc. przez mężczyzn. Sytuacja jest jeszcze bardziej klarowna w przypadku osób poniżej 18 roku życia: 98,8 procent z ponad 11 400 wniosków o azyl składają chłopcy. “Już sama ta liczba pokazuje, jak bardzo zepsuty jest system azylowy” – ostrzega austriacka sekretarz stanu ds. młodzieży.

Mamy więcej wniosków o azyl od chłopców poniżej 18 roku życia niż mamy dzieci ze szkół podstawowych w całym Burgenlandzie lub mieszkańców w Zell am See. To już nie jest do utrzymania – wskazuje Plakolm.

Musimy powstrzymać niekontrolowaną migrację w dłuższej perspektywie. Szczególnie w obszarze młodzieży staje się jasne, jak słabo działa system i jakie ma niszczące konsekwencje – podkreśla.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

krone.at, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY