Aktywiści klimatyczni podcięli choinkę w Berlinie. “To tylko wierzchołek”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Aktywiści klimatyczni uszkodzili choinkę

Choinka przed Bramą Brandenburską / Fot. PAP/EPA/Clemens Bilan. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Aktywiści klimatyczni z organizacji Letzte Generation zniszczyli ozdobną choinkę bożonarodzeniową w Berlinie, ucinając jej wierzchołek. Swoje zachowanie tłumaczą chęcią uświadomienia Niemcom, że ci widzą jedynie niewielki wycinek katastrofy klimatycznej.
  • Aktywiści klimatyczni w Berlinie uszkodzili choinkę bożonarodzeniową, która stanęła przed Bramą Brandenburską.
  • Ucięli oni jej wierzchołek jako symbol, swojego protestu wskazując na problem ze zmianą klimatu.
  • Niemieckie służby aresztowali wandali, którzy jak warto podkreślić nie uszkodzili świecy chanukowej zasilanej prądem elektrycznym.
  • Zobacz także: Zmiany w podatku cukrowym. Soboń: “Nowelizacja ma charakter porządkujący”

Drzewko znajdujące się przed Bramą Brandenburską ma 15 metrów wysokości. Kolorowo oświetlona choinka za sprawą działań aktywistów straciła ostatnio swój czubek.

Niemiecki “Bild” zacytował wypowiedź jednego ze świadków, który poinformował, że przed bramą stanął niebieski samochód z podnośnikiem. W koszu stali aktywiści, którzy rozwinęli transparent z napisem “To tylko wierzchołek”.

Czytaj więcej: Ogromne ceny za karpia. W tym roku wigilia będzie kosztowna

Aktywiści zniszczyli choinkę, ale zostawili świecę chanukową

Kiedy za sprawą podnośnika wznieśli się na wysokość czubka drzewa, zaczęli go piłować. Chcieli w ten sposób zaznaczyć, że Niemcy widzą jedynie wierzchołek katastrofy klimatycznej.

Na miejscu zjawiły się służby, które błyskawicznie podjęły działania. Wobec aktywistów zastosowano środki ograniczające wolność.

Warto zauważyć, że przed Bramą Brandenburską stanął również żydowski świecznik chanukowy, który najwidoczniej nie przeszkadzał aktywistom klimatycznym, choć jest zasilany za pomocą prądu elektrycznego i wykonany w fabryce, które z pewnością przyczyniły się do emisji szkodliwych gazów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY