Zmiany w podatku cukrowym. Soboń: “Nowelizacja ma charakter porządkujący”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Artur Soboń

Artur Soboń / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Resort finansów pracuje nad zmianami w podatku cukrowym. We wtorek w tej sprawie odbyły się konsultacje z udziałem m.in. przedstawicieli branży spożywczej.
  • Ministerstwo finansów poinformowało, że pracuje nad nowelizacją ustawy o podatku cukrowym.
  • Przedsiębiorcy obawiają się, że rząd zamierza zaostrzyć dotychczasowe przepisy.
  • Z kolei wiceminister Artur Soboń, że celem nowego projektu będzie wprowadzenie uproszczeń.
  • Zobacz także: Miedwiediew: “Wielka Brytania powinna oddać Falklandy Argentynie”

Przedsiębiorcy alarmują, że ministerstwo finansów zamierza zaostrzyć przepisy w podatku cukrowym. Sprzeciw branży budzi zwłaszcza opodatkowanie produktów przekazywanych na cele charytatywne, a także napojów roślinnych i powstałych z mieszaniny wody i naturalnego soku.

Wiceminister Artur Soboń poinformował, że nie ma mowy o zaostrzeniu przepisów, a nowelizacja ma na celu ich uproszczenie.

Nowelizacja przepisów jest wynikiem przede wszystkim oczekiwań samego rynku i ma charakter porządkujący oraz ułatwiający życie tym wszystkim, którzy ten podatek stosują na co dzień. To jest istota tych wszystkich zmian. Przy okazji pojawia się również dyskusja na temat samej definicji, dlatego cały czas jesteśmy gotowi do rozmowy. Zarówno w gronie społecznym, jak i w dialogu międzyresortowym jest różne podejście czy różna wrażliwość. Z jednej strony Ministerstwo Zdrowia, a po drugiej stronie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Finansów

– przekazał wiceminister finansów Artur Soboń.

Kształt projektu nowelizacji ma być znany na początku 2023 r. Podatek cukrowy obowiązuje w Polsce od 1 stycznia 2021 r. Wpływy z opłaty trafiają przede wszystkim do Narodowego Funduszu Zdrowia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY