Skandaliczne zachowanie chorwackich kibiców. FIFA wymierzyła odpowiednią karę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze 2022

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze 2022 / Fot. Twitter

Milan Borjan był obrażany przez Chorwackich kibiców, za co nazwał ich prymitywami. Z racji, że brak sympatii fanów na trybunach wynikał z serbskiego pochodzenia Kanadyjczyka, sprawą zainteresowała się FIFA.
  • FIFA ukarała chorwacki związek piłki nożnej za skandaliczne zachowanie swoich kibiców.
  • Podczas spotkania Chorwacja-Kanada, obrażali oni kanadyjskiego bramkarza Milana Borjana.
  • Gdy miał osiem lat, jego rodzice uciekli z chorwackiej Kniny do Serbii, a następnie do Kanady.
  • Zobacz także: Ćwierćfinały Mundialu w Katarze. Kiedy, gdzie transmisje?

Reprezentacja Kanady straciła szanse na awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Katarze już po dwóch meczach. W obu meczach między słupkami kadry Kanady stał Milan Borjan, który w trakcie drugiego spotkania był obrażany przez chorwackich kibiców, co zostało zauważone przez FIFA, która nałożyła karę na tamtejszy związek.

Chorwacki Związek Piłki Nożnej został ukarany grzywną w wysokości 50 000 franków szwajcarskich za naruszenie artykułu 16 Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA (użycie słów i przedmiotów w celu przekazania wiadomości nieodpowiedniej dla wydarzenia sportowego) w związku z zachowaniem chorwackich kibiców podczas meczu przeciwko Kanadzie

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu FIFA.

Czytaj więcej: Niemieckie wyrzutnie Patriot. Wicepremier podał możliwą lokalizację

FIFA ukarała Chorwację

Od pierwszego gwizdka arbitra Milan Borjan był celem chorwackich kibiców. Salwy gwizdów towarzyszyły mu, gdy tylko dotknął piłki. Obrażano nie tylko bramkarza, ale też jego małżonkę. Borjan urodził się w Kninie, która był stolicą Republiki Serbskiej Krajiny w latach 1991-1995. Kiedy miał osiem lat, uciekł do Serbii. 

W pewnym momencie Kanadyjczyk serbskiego pochodzenia nie wytrzymał i pokazał chorwackim kibicom trzy palce, co jest kontrowersyjnym gestem związanym z konfliktem pomiędzy Serbami a Chorwatami.

Tak, myliłem się. To twoja wina, kiedy cię obrażają i tak dalej, ale to o nich mówi. Patrzę na swoje podwórko, moją drużynę narodową, ludzi wokół mnie, moją rodzinę. To jest dla mnie najważniejsze

– powiedział Milan Borjan po meczu.

Borjan zdradził po meczu, że otrzymał około 2,5 tys. obraźliwych wiadomości od chorwackich kibiców. Kanadyjczyk zdradził też, dlaczego pokazał trzy palce w stronę kibiców i jak ocenia ich zachowanie.

Źle się czuję, kiedy mnie obrażają, dlatego pokazałem im ten gest. To pokazuje, jakimi oni są ludźmi, wręcz prymitywami. Nie ma czego komentować, to zachowanie mówi samo za siebie. Najwyraźniej są sfrustrowani u siebie, więc wyładowują się tutaj

– dodał kanadyjski bramkarz.

Incydent z chorwackimi kibicami nie przeszkodził jednak Borjanowi złożyć swojej drugiej ojczyźnie powodzenia w dalszej fazie turnieju.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

sport.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY