Kolejny ostrzał Ukrainy. Morawiecki rozmawiał ze Szmyhalem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki (P) i premier Ukrainy Denys Szmyhal (L) podczas konferencji prasowej po spotkaniu w Krakowie / fot. PAP/Krystian Maj/KPRM Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem o konsekwencjach rosyjskiego ataku rakietowego na obiekty cywilne i infrastrukturę krytyczną Ukrainy.
  • W poniedziałek Rosjanie po raz kolejny przeprowadzili zmasowany ostrzał rakietowy na ukraińskie cele.
  • Oprócz celów wojskowych, również i obiekty cywilne stały się ofiarą rosyjskiej napaści.
  • Ostrzał rakietowy został przerwany dopiero późnym popołudniem.
  • Premier Mateusz Morawiecki postanowił porozmawiać o tych wydarzeniach z ukraińskim szefem rządu Denysem Szmyhalem.
  • Zobacz także: Kuriozalne tezy białoruskiej propagandy. Żaryn: “Łukaszenka to marionetka w rękach Putina”

W poniedziałek doszło do kolejnego ostrzału rakietowego ze strony Rosji, wymierzonego w cele wojskowe i cywilne na Ukrainie. Według pojawiających się informacji zginęły co najmniej dwie osoby. Dopiero późnym popołudniem odwołano trwający około trzech godzin alarm przeciwlotniczy na terenie całego kraju.

W niektórych regionach są problemy z dostawami prądu, wody i ogrzewania. W trakcie alarmu sieci społecznościowe i media donosiły o wybuchach w Odessie oraz m.in. w obwodach: zaporoskim, kijowskim, winnickim i czerkaskim. Pisano również o strąceniu kilku rosyjskich pocisków przez ukraińską obronę przeciwlotniczą.

Czytaj więcej: Kraska: “Chcemy, aby na SOR trafiali pacjenci z zagrożeniem życia”

Morawiecki porozmawiał ze Szmyhalem

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki odbył rozmowę ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Denysem Szmyhalem. Temat był zmasowany atak rakietowy na ukraińskie cele, w tym obiekty cywilne. Podkreślił, że społeczność międzynarodowa, nadal musi wspierać Ukrainę w sposób humanitarny oraz obronny.

Rosja przeprowadziła kolejny zmasowany atak na obiekty cywilne i infrastrukturę krytyczną Ukrainy, który przyniósł śmiertelne żniwo. O tragicznych konsekwencjach rozmawiałem z Denysem Szmyhalem. Społeczność międzynarodowa musi kontynuować wsparcie humanitarne i obronne dla Ukrainy

– poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY