Kraska: “Chcemy, aby na SOR trafiali pacjenci z zagrożeniem życia”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szpital

Szpital / Fot. Pixabay

W miniony weekend prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński dość kontrowersyjnie wypowiedział się na temat lekarzy. Z kolei wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział rozwiązanie problemów związanych ze Szpitalnymi Oddziałami Ratunkowymi. Resort planuje powstrzymać nadużywanie tego oddziału.
  • Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział reformę funkcjonowania Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.
  • Resort planuje wdrożyć przepisy zmierzające do przyjmowania tych pacjentów, którym zagraża niebezpieczeństwo dla życia.
  • Jest to również reakcja na wypowiedź prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.
  • Nie ma on zastrzeżeń dla wysokich wynagrodzeń dla doświadczonych lekarzy.
  • Zauważył on również, że służba zdrowia zmaga się z niedrożnością SOR’ów.
  • Zobacz także: Piramida finansowa w firmie brokerskiej. CBA przeprowadziło kolejną falę zatrzymań

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że resort zdrowia planuje wdrożyć rozwiązania, zmierzające do eliminacji przypadków “zapychających” Szpitalne Oddziały Ratunkowe. Nowe zalecenia mają w przyszłości nakazywać przyjmowanie pacjentów wyłącznie, którym mają zagrożenie dla życia.

W ciągu kilkunastu dni pokażemy rozwiązania dotyczące tego, żeby w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych byli obsługiwani tylko pacjenci z zagrożeniem życia

– przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Czytaj więcej: Kaczyński odpowiada Ziobrze: Linia reprezentowana przez premiera jest bezalternatywną

Kaczyński o zarobkach lekarzy

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wyjaśnił, że aby zostać lekarzem trzeba uczyć się co najmniej 10 lat. Nie ma on nic przeciwko wysokim zarobkom dla doświadczonych lekarzy.

Niech te płace będą nawet bardzo wysokie, szczególnie jeśli chodzi o tych doświadczonych lekarzy, a doświadczenie jest ogromnie ważne w medycynie

– stwierdził Jarosław Kaczyński.

Podkreślił jednak, że wcześniej służba zdrowia musi uporać się z różnymi niedoskonałościami i skandalami, które dochodzą do Kaczyńskiego.

W zamian za to musi być dobra służba zdrowia. A ja ciągle dowiaduje się o przypadkach skandalicznych, jeżeli chodzi o działania służby zdrowia

– dodał wyraźnie oburzony prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jako przykład podał SOR-y i wielogodzinne oczekiwania na wizytę. Kaczyński mówił także o przypadku przedwczesnej śmierci, gdzie przeprowadzono źle badania.

Ponieważ łączyły się z niewielkim bardzo niebezpieczeństwem to zakończyło się śmiercią tej pani. Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest jednak przesadna i będzie trzeba coś z tym zrobić

– wyjaśnił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY