Kuriozalne tezy białoruskiej propagandy. Żaryn: “Łukaszenka to marionetka w rękach Putina”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Aleksander Łukaszenka

Putin i Łukaszenka w Soczi. / fot. PAP/EPA/RAMIL SITDIKOV / SPUTNIK/ KREMLIN POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej Stanisław Żaryn rozprawił się w poniedziałek z twierdzeniami białoruskiego propagandysty Alexeia Dzermanta.
  • Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn odniósł się ostatnio do jednego z naczelnych propagandystów Mińska.
  • Zauważył, że Alexei Dzermant zaczął przekonywać, że przeciwnicy Aleksandra Łukaszenki rzekomo dążą do pozbawienia Białorusi suwerenności.
  • W swoich wywodach wskazywał na Polskę oraz inne kraje bałtyckie.
  • Z tego powodu Mińsk miał dokonać mobilizacji militarnej oraz zacieśnić współpracę z Rosja i Chinami.
  • Zobacz także: Meloni stawia na gotówkę. Ułatwienia dla przedsiębiorców i konsumentów

Stanisław Żaryn w swoim wywodzie na Twitterze wskazał, że jeden z czołowych propagandystów reżimu w Mińsku, Alexei Dzermant ma fałszywie przekonywać, że przeciwnicy Aleksandra Łukaszenki chcą pozbawić Białoruś suwerenności, a wśród wrogów reżimu wymienia Polskę i kraje bałtyckie. 

Według Dzermanta agresywne tzw. plany Polaków są powodem, dla którego Mińsk musi dokonać mobilizacji militarnej, zwiększając potencjał sił zbrojnych i gospodarczy, a także zacieśniając współpracę z Federacją Rosyjską i Chinami. 

Propagandysta twierdzi, że bezpieczeństwo Białorusi ma ogromne znaczenie dla sytuacji geopolitycznej i gospodarczej w Eurazji. Dlatego kluczowa jest kooperacja z Rosją i Chinami

– napisał Stanisław Żaryn.

Czytaj więcej: „W Polsce nie ma miejsca na banderyzm”. Spotkanie z pisarką wywołało protesty [+WIDEO]

Białoruś przeprowadza atak propagandowy?

Według Żaryna, białoruski propagandysta manipulując faktami osiąga zamierzony efekt psychologiczny i propagandowy, który ma trafiać do rodzimego odbiorcy zyskując poparcie dla działań reżimu.

Służąc interesom Federacji Rosyjskiej przedstawia Polskę, jako głównego wroga Białorusi, a Federację Rosyjską i Chiny, jako partnerów gotowych chronić reżim w Mińsku

– podkreślił zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej wyjaśnił, że w rzeczywistości pozycja Białorusi w relacjach z tymi państwami jest mniejsza, niż przedstawia to propagandzista.

Łukaszenka to marionetka w rękach Putina posłusznie wykonujący rozkazy z Kremla

– zaznaczył polityk.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY