Japońscy kibice robią furorę na Mundialu. “Wciąż zwracają na siebie uwagę”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Japońscy kibice podczas Mundialu.

Japońscy kibice podczas Mundialu. / Fot. PAP/EPA/Neil Hall. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Sporym echem odbiło się sprzątanie przez japońskich kibiców trybun stadionów po meczach Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze. To nie jedyne aspekty, którymi zwracają na siebie uwagę świata.

Zobacz także: Koniec fazy grupowej Mundialu. Kto zagra w 1/8? [TERMINARZ]

O zachowaniu japońskich kibiców szerzej pisaliśmy pod koniec listopada.

Japońscy fani piłki nożnej na stadionach Kataru znów zadziwili swoim przywiązaniem do czystości. Jak zwykle po meczu posprzątali sektor, na którym oglądali mecz otwarcia Mistrzostw Świata – relacjonował mieszkający w Seulu Jacek Wachowiak.

Po kolejnych spotkaniach także pojawiały się doniesienia o japońskich kibicach sprzątających trybuny. Aktywność i odbiór japońskich kibiców na Mundialu podsumował twitterowy profil “Dalekowschodnie Refleksje”.

Japoński Związek Piłki Nożnej zaopatrzył ich w 8 tysięcy worków na śmieci – zauważył.

Japończycy mieli też z dużym szacunkiem podchodzić do flag narodowych, niezależnie od kraju. Autor profilu “Dalekowschodnie Refleksje” zwrócił też uwagę na pozytywne postrzeganie japońskich kobiet obecnych na stadionach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY