Polska w 1/8 finału MŚ. “Zwycięska” przegrana

pilne
Polska - Argentyna

Polska - Argentyna / Fot. PAP/EPA/Ronald Wittek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Polska przegrała 0:2 z Argentyną w ostatnim meczu fazy grupowej Mundialu w Katarze. Nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce w swojej grupie, mimo identycznej liczby punktów, co Meksyk. Kraj z Ameryki Północnej zdobył jednak mniej korzystny bilans bramkowy, niż Biało-Czerwoni.

Polska była drużyną wyraźnie gorszą od Argentyny, ale do przerwy utrzymywał się wynik 0:0. Najbliżej wyjścia na prowadzenie reprezentacja z Ameryki Południowej była w 39. minucie, kiedy w kontrowersyjnych okolicznościach arbiter podyktował rzut karny. Co nie jest już pierwszyzną dla kibiców reprezentacji Polski, strzał z 11. metrów obronił Wojciech Szczęsny. Do piłki podchodził Leo Messi.

Co nie udało się w pierwszej połowie, o to od samego początku drugiej zaczęli walczyć Argentyńczycy. Już w 46. minucie na 1:0 strzelił Alexis Mac Allister, a w 67. minucie na 2:0 podwyższył Julian Alvarez. W tym momencie awans Polski do 1/8 finału MŚ w Katarze wisiał na włosku, bo nasza reprezentacja miała identyczny bilans bramkowy, jak Meksyk, który podobnie jak Argentyna, też prowadził 2:0. Tyle, że z Arabią Saudyjską. W tym momencie o naszym wyjściu z grupy decydował lepszy bilans kartkowy. Każdy kolejny żółty lub czerwony kartonik dla naszych reprezentantów mógł był druzgocący, a wkrótce taki zarobił choćby Grzegorz Krychowiak, zresztą niedługo później ściągnięty z boiska przez selekcjonera Michniewicza.

W 95. minucie meczu Arabia Saudyjska – Meksyk, drużyna z Półwyspu Arabskiego strzeliła swoją honorową bramkę, co dla Polski zmieniło tyle, że o naszym awansie zdecydowała nie mniejsza liczba kartek, ale lepszy bilans bramkowy.

W 1/8 finału piłkarskiego Mundialu Polska zagra z Francją, a Argentyna z Australią.