PGG zapowiada zwiększenie wydobycia węgla

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Polska

Kopalnia. / fot. Canva

Polska Grupa Górnicza zwiększy wydobycie węgla w ostatnich miesiącach roku. Solidarna Polska domagała się wcześniej, aby zwiększyć wydobycie.

Ponad milion ton węgla więcej niż w trzecim kwartale mają wydobyć górnicy zrzeszeni w Polskiej Grupie Górniczej. To 20 proc. wzrost produkcji, który jest możliwy dzięki pracy w weekendy i dni wolne.

Przekroczyliśmy poziom produkcji 100 tys. ton węgla na dobę. To pomyślny i trwały trend w kopalniach, szczególnie ważny wobec ogromnej aktualnie chłonności rynku i wysokiego zapotrzebowania na węgiel opałowy

– powiedział prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala.

W całym czwartym kwartale, według prognoz, uda się wydobyć ponad 6 mln 260 tys. ton węgla. Zwiększeniu wydobycia sprzyja zakończenie prac przygotowawczych i uruchomienie sześciu nowych ścian wydobywczych. Trwa zbrojenie dwóch kolejnych ścian.

Czytaj więcej: Solidarna Polska chce, by węgiel był paliwem przejściowym. Domaga się inwestycji w górnictwo

Apel Solidarnej Polski

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów politycy Solidarnej Polski przedstawili swoje postulaty odnośnie górnictwa. Domagają się od rządu inwestycji w ten sektor.

Minister w kancelarii premiera należący do Solidarnej Polski Michał Wójcik, oznajmił, że partia ta chce, aby węgiel był paliwem przejściowym. Wymienił złoża do eksploatacji.

To kwestie dotyczące chociażby kopalni „Staszic-Wujek”, „Ziemowit”, „Sośnica”, „Rutki”, „Halemba”, „Bielszowice”, „Bolesław Śmiały” i jeszcze innych inwestycji, które są potrzebne w górnictwie węgla kamiennego

– powiedział Michał Wójcik.

Dodał, że obecnie, gdy ceny energii są wysokimi, a za granicami Polski mają miejsce działania wojenne, istotnym jest akcentowanie zmiany w programie energetycznym Polski.

Jako Solidarna Polska domagamy się, żeby paliwem przejściowym był węgiel

– dodał minister przy premierze.

Tego samego dnia rząd zajmował się ustawą o maksymalnej cenie gazu, w tym dla indywidualnych odbiorców. Projekt zostanie jeszcze doprecyzowany przez ministerstwo klimatu i środowiska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY