Minister chce promocji rolnictwa ekologicznego w przedszkolach i szpitalach

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Minister rolnictwa

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk / Fot. PAP/Marcin Obara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prowadzę rozmowy z Ministerstwem Edukacji, Ministerstwem Zdrowia, by promować walory rolnictwa ekologicznego w przedszkolach, szpitalach - powiedział.
  • Minister Henryk Kowalczyk powiedział, że udział gruntów w uprawach ekologicznych wynosi obecnie około 3,5%.
  • Natomiast cel określony przez Polskę w Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej zakłada wzrost do 7% w 2027 roku.
  • Stwierdził, że duży wkład w “edukację” odnośnie rolnictwa ekologicznego mogą mieć “gospodarstwa demonstracyjne”.
  • Zobacz też: Kultura japońskich kibiców: po meczach sprzątają sektory stadionów

Wiceszef Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski ogłosił na konferencji prasowej w Warszawie:

Zachęcamy rolników, aby przechodzili oni na produkcję ekologiczną. Po raz kolejny pokazujemy produkty ekologiczne i także produkty bardzo zdrowe, najwyższej jakości.

Minister Henryk Kowalczyk powiedział, że udział gruntów w uprawach ekologicznych wynosi obecnie około 3,5%. Natomiast cel określony przez Polskę w Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej zakłada wzrost do 7% w 2027 roku.

Jak ów cel osiągnąć?

Według pana ministra między innymi poprzez dopłaty bezpośrednie powiązane ze sprzedażą produktów i dopłaty komplementarne związane z produkcją zwierzęcą. Dodał, że oprócz zwiększenia produkcji chodzi również o wzrost zbytu produktów ekologicznych.

Prowadzę też rozmowy z Ministerstwem Edukacji, Ministerstwem Zdrowia po to, żeby bardzo intensywnie promować walory rolnictwa ekologicznego – walory zdrowotne, ale też walory edukacyjne – w szkołach, przedszkolach, a nawet w szpitalach.

Henryk Kowalczyk stwierdził także:

Kierujemy edukację do rolników, do przetwórców. Ważnym elementem jest również handel. Przygotowujemy w budynku resortu rolnictwa placówkę, razem z Lasami Państwowymi, gdzie będą dostępne produkty ekologiczne i leśne.

Powiedział, że duży wkład w “edukację” odnośnie rolnictwa ekologicznego mogą mieć “gospodarstwa demonstracyjne”. Chodzi na przykład o zaprezentowanie możliwości nowych technologii upraw gruntów oraz przetwórstwa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY