Solidarna Polska chce, by węgiel był paliwem przejściowym. Domaga się inwestycji w górnictwo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Michał Wójcik

Michał Wójcik / Fot. PAP/EPA/Rafał Guz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów należący do Solidarnej Polski, Michał Wójcik, oznajmił, że partia ta chce, aby węgiel był paliwem przejściowym.

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów politycy Solidarnej Polski przedstawili swoje postulaty odnośnie górnictwa. Domagają się od rządu inwestycji w ten sektor.

Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów należący do Solidarnej Polski, Michał Wójcik, oznajmił, że partia ta chce, aby węgiel był paliwem przejściowym. Wymienił złoża do eksploatacji.

To kwestie dotyczące chociażby kopalni „Staszic-Wujek”, „Ziemowit”, „Sośnica”, „Rutki”, „Halemba”, „Bielszowice”, „Bolesław Śmiały” i jeszcze innych inwestycji, które są potrzebne w górnictwie węgla kamiennego.

Węgiel paliwem przejściowym

Dodał, że obecnie, gdy ceny energii są wysokimi, a za granicami Polski mają miejsce działania wojenne, istotnym jest akcentowanie zmiany w programie energetycznym Polski.

Jako Solidarna Polska domagamy się, żeby paliwem przejściowym był węgiel.

Tego samego dnia rząd zajmował się ustawą o maksymalnej cenie gazu, w tym dla indywidualnych odbiorców. Projekt zostanie jeszcze doprecyzowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY