Katar próbuje poradzić sobie z napływem turystów. Pomóc mają kontenery do spania

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
"Wioska" kontenerów

"Wioska" kontenerów / Fot. Twitter

Katar, próbując poradzić sobie z napływem turystów, którzy przybyli do kraju na mundial, zbudował duże "wioski" w pobliżu stolicy.

Katar, próbując poradzić sobie z napływem turystów, którzy przybyli, aby kibicować podczas Mistrzostw Świata, zbudował duże “wioski” w pobliżu stolicy kraju, Dohy. Kwatery to po prostu kontenery transportowe, za które organizatorzy pobierają 200 dolarów za noc.

6 tysięcy kontenerów w “wiosce” dla kibiców zostało wyprodukowanych przez chińskie firmy. Każdy kontener ma około 16 metrów kwadratowych, mieści dwie osoby i kosztuje 200 USD za noc. Po mundialu kontenery zostaną przekazane bezdomnym w Kenii.

Kontenery do spania

Dostępne są pokoje z dwoma łóżkami, wi-fi, klimatyzacją lub lodówką. Wielu kibiców na miejscu doświadczyło ciasnych pomieszczeń lub warstw kurzu, które zalegały na powierzchniach w pokojach.

To dosłownie kontener transportowy

– powiedział Sky News angielski kibic Billy Grant.

Gdyby mundial naprawdę chciał przyciągnąć kibiców, ustaliłby cenę kontenera na 30 funtów za noc i przyciągnąłby więcej ludzi. Jest może 2 tysiące kibiców Anglii, a powinno być ich znacznie więcej.

Katar ma duże doświadczenie w podobnych projektach mieszkaniowych, budując je dla zagranicznych pracowników. Zakurzone obrzeża Dohy wypełnione są rozległymi dzielnicami o nazwach takich jak Asian City czy Industrial Area, które są stałymi obozami dla pracowników migrujących, wykonujących większość prac budowlanych i usługowych w Katarze. Organizatorzy Mistrzostw Świata najwyraźniej wykorzystali tę koncepcję jako rozwiązanie dla kibiców.

Na mistrzostwach dostępne są inne opcje zakwaterowania, takie jak hotele czy kempingi w stylu arabskim – podaje The New York Times. Są one jednak znacznie droższe i zazwyczaj pełne.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY