Katarczycy zadrwili z Niemców. Szejkowie wsparli Palestyńczyków

KATAR2022
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szejkowie wyśmiewają niemiecki protest

Katarczycy odpowiedzieli na protest Niemców / Fot. Twitter

Niemcy w symboliczny sposób zaprotestowali przeciwko cenzurze FIFA. Ich zdjęcie grupowe, na którym zasłaniają sobie usta, obiegło świat. Nie wszystkim się jednak spodobało. Niezadowolenia nie kryli Katarczycy, którzy postanowili odpowiedzieć.
  • Reprezentacja Niemiec przed spotkaniem z Japonią zasłoniła usta na znak protestu przeciwko łamaniu praw człowieka w Katarze.
  • Z kolei w loży VIP, niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Faser założyła tęczową opaskę.
  • Tę sytuację zauważyli katarscy szejkowie, którzy założyli wcześniej przygotowane opaski.
  • Mają one zwracać uwagę na prześladowanie Palestyńczyków.
  • Zobacz także: Politico: USA postrzegają Polskę jako najważniejszego partnera

Piłkarze reprezentacji Niemiec na znak protestu przeciwko cenzurze FIFA, pozując do grupowego zdjęcia przed meczem z Japonią, zasłonili usta. Była to odpowiedź na zakaz założenia tęczowej opaski z napisem One Love przez kapitana niemieckiej drużyny – Manuela Neuera. Miała ona zwracać uwagę na problem dyskryminacji osób LGBT w Katarze.

Podczas meczu Niemcy – Japonia w loży VIP doszło do małej kontrowersji. Niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Faser założyła prowokacyjnie tęczową opaskę. Widzący to szejkowie, bardzo szybko zareagowali i założyli swoje wcześniej przygotowane opaski. Miały one na celu zwrócić uwagę w kwestii Palestyny, która od lat walczy o niepodległość. Warto przypomnieć, że między stronami dochodzi do krwawych starć, gdzie niestety głównymi ofiarami są palestyńscy cywile, w tym dzieci.

Czytaj więcej: Budweiser wie co zrobi z niesprzedanym piwem. Dodatkowa motywacja dla wszystkich reprezentacji

Katarski dziennikarz wyśmiał akcje Niemców

Już po spotkaniu w reprezentację Niemiec zaatakował katarski dziennikarz Mohammed Al Kaabi, który wyśmiał porażkę jednych z faworytów turnieju.

Tak się dzieje, gdy nie skupiasz się na piłce nożnej 

– skomentował na Twitterze katarski dziennikarz Mohammed Al Kaabi.

Nawiązał w ten sposób do słynnego listu, który prezes FIFA Gianni Infantino wysłał wszystkim reprezentacjom, biorącym udział w turnieju. 

Skupmy się na futbolu! Nie pozwólcie, by futbol był wciągany w każdą ideologiczną lub polityczną bitwę, jaka istnieje

– podkreślił w liście prezes FIFA Gianni Infantino.

Najwyraźniej Al Kaabi zasugerował, że Niemcy za bardzo skupili się na manifestacji swoich poglądów, a zapomnieli wykonać swoje zadanie na murawie.

Reprezentacja Niemiec sensacyjnie przegrała inauguracyjny mecz na mundialu w Katarze z Japonią 1:2. W pierwszej połowie zespół Hansiego Flicka miał pełną kontrolę i prowadził po bramce Ilkaya Guendogana z rzutu karnego. Po przerwie nie potrafili podwyższyć przewagi, co w końcówce wykorzystała Japonia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

sport.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY