Kijów. Kolejny ostrzał rakietowy. Rosjanie atakują ukraińskie miasta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dym unosi się nad miastem

Dym unosi się nad miastem / Fot. Twitter

Jak donoszą media, w środę w Kijowie miało dojść do kolejnego ostrzału rakietowego przeprowadzonego przez Rosjan. Zdaniem lokalnych władz zaobserwowano co najmniej 15 pocisków. Co najmniej cztery z nich trafiły w cele na Ukrainie, reszta prawdopodobnie została zestrzelona przez system obrony powietrznej.

Na całej Ukrainie trwa alarm przeciwlotniczy, kanały na Telegramie oraz media donoszą o szeregu eksplozji w różnych częściach kraju, w tym w obwodzie połtawskim, dniepropietrowskim, mikołajowskim i winnickim.

Portal Ukraińska Prawda, powołując się na Siły Powietrzne, podawał, że według stanu na godz. 13.20 Rosjanie wystrzelili co najmniej 15 rakiet. Media donoszą o co najmniej czterech wybuchach.

Czytaj więcej: Unijna pożyczka na rzecz Ukrainy? Orbán mówi NIE

Kolejny ostrzał Kijowa

Szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim informował na Telegramie, że wystrzelonych rakiet jest sporo i lecą od południa i ze wschodu. Według nieoficjalnych informacji część rakiet leci w kierunku zachodniej Ukrainy. 

W mediach społecznościowych zamieszczono również nagranie na którym widać, że kijowskie metro zatrzymało kursowanie na czas ataków rakietowych, a mieszkańcy szukali w nim schronienia.

Mer Kijowa Witalij Kliczko potwierdził w środę, że przeciwnik trafił w obiekt infrastruktury w ukraińskiej stolicy. Władze obwodu kijowskiego potwierdziły, że w regionie uruchomiono obronę powietrzną.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY