Niezwykła wygrana Arabii Saudyjskiej. Król sprawił rodakom niespodziankę

Król Arabii Saudyjskiej ogłasza wolne

Sensacyjne zwycięstwo Arabii Saudyjskiej na mundialu w Katarze / Fot. PAP/EPA/Noushad Thekkayil. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Arabia Saudyjska zszokowała cały świat, pokonując na mistrzostwach świata Argentynę 2:1. Po wielkim triumfie król Salman ibn Abd al-Aziz Al Suud w podziękowaniu ogłosił, że środa będzie dniem wolnym od pracy.
  • We wtorek Arabia Saudyjska w sensacyjny sposób pokonała reprezentację Argentyny.
  • W ten sposób Saudyjczycy zaskoczyli zdecydowaną większość kibiców i ekspertów na całym świecie.
  • Ten fakt nie umknął królowi Salmanowi ibn Abd al-Azizowi Al Suudadowi.
  • Ogłosił, że środa będzie dniem wolnym od pracy, dając rodakom szansę na zasłużone świętowanie tego zwycięstwa.

Decyzją króla Arabii Saudyjskiej Salmana ibn Abd al-Aziz Al Suuda środa będzie dniem wolnym od pracy. A to za sprawą kapitalnej postawy ich reprezentacji na mundialu w Katarze. Największy sukces w historii arabskiej piłki – zwycięstwo nad Argentyną 2:1.

Wielkie emocje i pierwsza sensacja mundialu w Katarze

W pierwszej połowie Argentyna czterokrotnie trafiała do siatki. Trzykrotnie jednak ze spalonego. Jedyną bramkę dla swojej reprezentacji zdobył z rzutu karnego Leo Messi. Po pierwszej części gry nic nie wskazywało, że Arabowie zdołają odwrócić losy spotkania, choć dobrze się bronili. Komentatorzy wskazywali, że w ostatnich kilkunastu spotkaniach reprezentacja Arabii Saudyjskiej strzelała i traciła nie więcej niż jedną bramkę na mecz.

To jednak się zmieniło dzisiaj. Wszystko za sprawą dwóch ciosów, jakie Saudyjczycy wyprowadzili na początku drugiej połowy. W 48. minucie meczu wyrównali na 1:1, a chwilę później, w 53. minucie wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali.

W doliczonym czasie gry doszło do groźnego zderzenia bramkarza Arabii Saudyjskiej z jednym z obrońców, po czym ten drugi stracił przytomność i został zniesiony na noszach. Ostatecznie druga połowa potrwała o kilkanaście minut dłużej.

Już w najbliższą sobotę Arabia Saudyjska o godz. 14 zagra z reprezentacją Polski w ramach 2. kolejki fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze.