Sensacja w “polskiej grupie”. Argentyna zatrzymana [+WIDEO]

katar2022
Argentyna - Arabia Saudyjska, Katar 2022

Argentyna - Arabia Saudyjska, Katar 2022 / Fot. PAP/EPA/Mohamed Messara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Reprezentacja Argentyny przegrała 1:2 z Arabią Saudyjską w meczu piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze, w meczu fazy grupowej, w grupie C, w której są też Polska i Meksyk.

W pierwszej połowie Argentyna czterokrotnie trafiała do siatki. Trzykrotnie jednak ze spalonego. Jedyną bramkę dla swojej reprezentacji zdobył z rzutu karnego Leo Messi. Po pierwszej części gry nic nie wskazywało, że Arabowie zdołają odwrócić losy spotkania, choć dobrze się bronili. Komentatorzy wskazywali, że w ostatnich kilkunastu spotkaniach reprezentacja Arabii Saudyjskiej strzelała i traciła nie więcej niż jedną bramkę na mecz.

To jednak się zmieniło dzisiaj. Wszystko za sprawą dwóch ciosów, jakie Saudyjczycy wyprowadzili na początku drugiej połowy. W 48. minucie meczu wyrównali na 1:1, a chwilę później, w 53. minucie wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali.

W doliczonym czasie gry doszło do groźnego zderzenia bramkarza Arabii Saudyjskiej z jednym z obrońców, po czym ten drugi stracił przytomność i został zniesiony na noszach. Ostatecznie druga połowa potrwała o kilkanaście minut dłużej.