Spięcie Winnickiego z Jakubiakiem. Polityk zapowiada pozew

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Jakubiak i Robert Winnicki

Marek Jakubiak i Robert Winnicki / Fot. Wikimedia Commons/Media Narodowe

Marek Jakubiak, prezes Federacji dla Rzeczypospolitej zapowiada pozwanie posła Konfederacji Roberta Winnickiego po wymianie zdań, do jakiej doszło na Twitterze. W tle oskarżenia wobec działacza Ruchu Narodowego o bycie Tajnym Współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL.

Zobacz także: Ukraińscy eksperci w Przewodowie. Wezmą udział w śledztwie

Jak już pisaliśmy, Szef okręgu Ruchu Narodowego w Wielkopolsce i asystent społeczny posła Konfederacji Roberta Winnickiego, Ryszard Oszmian, został zarejestrowany jako Tajny Współpracownik w kartotekach Służby Bezpieczeństwa – wynika z dokumentów zgromadzonych w IPN.

Na kanwie tych informacji w dyskusję weszli poseł Konfederacji Robert Winnicki i były poseł Marek Jakubiak.

Robert Winnicki chodziłeś, jak chcieli – zarzucił Jakubiak.

Na takie słowa odpowiedział prezes Ruchu Narodowego.

Zachował się jak należy-składa ośw. lustracyjne-nie były kwestionowane. Po rozmowie z dziennikarzem wystąpił do IPN o akta i zawiesił się w funkcjach – odniósł się do zarzutów wobec Oszmiana.

Można się zastanawiać, czy Oszmian nie wie, czy był TW czy nie i musi dopiero sprawę wyjaśniać i przeanalizować akta? Poseł zadał także pytanie prezesowi Federacji dla Rzeczypospolitej.

Powiedz Marku, czy zawiesiłeś sprawowanie funkcji publ.po artykule, który twierdził, że za Twoim majątkiem stoi gang mokotowski? – napisał Winnicki.

Na to ostro zareagował Jakubiak.

A to już pomówienie, ponieważ już parę razy mnie pozywałeś za pomocą Wawra i zawsze przegrywałeś, to teraz na mnie kolej, dam ci trochę czasu na przeprosiny powiedzmy do poniedziałku 🙂 – stwierdził.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY