Państwowe pogrzeby dla ofiar katastrofy w Przewodowie. Wiemy kiedy odbędą się uroczystości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Państwowe pogrzeby ofiar z Przewodowa

Incydent w Przewodowie / Fot. PAP/Wojtek Jargiło. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się msze pogrzebowe za ofiary wybuchu rakietowego w Przewodowie. Pogrzeby ś.p. Bogusława W. oraz Bogdana C. będą miały charakter państwowy, lecz bez udziału mediów oraz osób spoza grona rodziny, przyjaciół i współpracowników.
  • W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się msze pogrzebowe za ś.p. Bogusława W. i Bogdana C.
  • Rzecznik wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka podkreśliła, że rodziny nie zgodziły się na obecność mediów i innych osób spoza najbliższego grona.
  • Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, uroczystości będą miały charakter państwowy.
  • Zobacz także: Ukraińscy eksperci w Przewodowie. Wezmą udział w śledztwie

Jak poinformował proboszcz parafii z Przewodowa ks. Bogusław Ważny odbędą się dwie osobne msze pogrzebowe dla ofiar katastrofy. Pierwsza za ś.p. Bogusława W. z Przewodowa odbędzie się w sobotę o godz. 12. Z kolei uroczystości pogrzebowe za ś.p. Bogdana C. z Setnik odbędą się w niedzielę o godz. 13.

Rzecznik wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka podkreśliła, że rodziny nie zgodziły się na udział mediów oraz osób spoza grona rodziny, przyjaciół i współpracowników. Ponadto zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz, pogrzeby będą miały charakter państwowy.

Zgodnie z wolą rodzin – pogrzeby odbędą się bez udziału mediów oraz osób spoza grona rodziny, przyjaciół i współpracowników

– przekazała rzecznik wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka.

Czytaj więcej: Wypartowicz: Bliżej faktów jest strona polska i natowska [NASZ WYWIAD]

Wybuch rakiety w Przewodowie

Przypomnijmy, że do tragedii doszło we wtorek po południu. Najprawdopodobniej na suszarnię w Przewodowie spadła rakieta  ukraińskiej obrony powietrznej. Zginęło dwóch pracowników suszarni.

Ukraińcy tego dnia byli silnie ostrzeliwani przez Rosjan. Jak podkreśla prezydent Polski Andrzej Duda nic nie wskazuje na to, że zdarzenie w Przewodowie to intencjonalny atak na Polskę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dziennikwschodni.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY