Wypartowicz: Bliżej faktów jest strona polska i natowska [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bartłomiej Wypartowicz

Bartłomiej Wypartowicz / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"Gdyby Rosja nie przeprowadziła zmasowanego ataku na infrastrukturę krytyczną Ukrainy, to do tego zdarzenia by nie doszło" - mówił w Dniu na żywo w MN Bartłomiej Wypartowicz z Defence24.

Zobacz także: Potężny skandal przed Mundialem. Katar miał przekupić Ekwadorczyków

Brak autodetonacji rakiety?

“Powinniśmy powiedzieć jasno, że wszelkie insynuacje, że był to intencjonalny atak należy włożyć między bajki. Nic na to nie wskazuje. Nadal nie mamy podanych faktów, używamy słów najprawdopodobniej, wszystko na to wskazuje. Musimy poczekać na oficjalne stwierdzenie co tak naprawdę się wydarzyło. Jeżeli chodzi o przyczyny zdarzenia to może ich być kilka, np. brak autodetonacji rakiety” – mówił Wypartowicz.

Fakty, dowody i współpraca

“Bliżej faktów jest strona polska i natowska. Nie dziwię się Ukrainie, że idzie ze swoją retoryką. Pamiętajmy, tam trwa wojna. Gdyby Rosja nie przeprowadziła zmasowanego ataku na infrastrukturę krytyczną Ukrainy, to do tego zdarzenia by nie doszło. Nie mówimy o żadnym intencjonalnym ataku, a strona ukraińska broni się rękami i nogami. Oczekiwałbym stanowiska, jeżeli była to rosyjska rakieta, żeby administracja prezydenta Zełeńskiego te dowody przedstawiła, jeżeli nie sojusznikom, to publicznie – bo w tym momencie możemy tylko gdybać, a to nie służy naszej dyplomatycznej współpracy, która zacieśnia się od początku wojny. Taka linia, gdzie po jednej stronie jest Polska i kraje natowskie a po drugiej Ukraina, nikomu nie służy” – wskazywał redaktor Defence24.

Ukraina dołączy do śledztwa?

“Jeżeli mają jakieś dowody i mogą pomóc w rozwiązaniu sprawy to nie widzę przeszkód. Tym bardziej, że to z ich terytorium ta rakieta prawdopodobnie przybyła. Myślę, że powinniśmy dać szansę wykazania się, jeżeli mają jakieś niezbite dowody. Stanowisko szefa Sił Powietrznych Ukrainy bez żadnych dowodów i twierdzenie, że była to rosyjska rakieta – to nic nam nie daje. To musi być dowód w postaci rzeczowej” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY