Mundial: Zestawienie piłkarzy grających w reprezentacjach krajów nieswojego pochodzenia

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze 2022

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze 2022 / Fot. Twitter

Fútbol Infinito opublikowali zestawienie zawodników mundialu grających w reprezentacjach swoich krajów, niebędących jednak państwami ich pochodzenia.
  • Na mundialu w Katarze 137 z 800 piłkarzy będzie grać w reprezentacji swojego państwa, które nie jest krajem ich pochodzenia.
  • W polskiej reprezentacji jest dwóch emigrantów – Polak Nikola Zalewski z Włoch oraz Polak Matty Cash, urodzony w Anglii.
  • Najbardziej zróżnicowana pod względem pochodzenia zawodników wydaje się drużyna Maroko.
  • Zobacz też: Kraków: Stoisko kwiaciarek za 114 tys. zł netto

Autorzy hiszpańskiego podcastu Fútbol Infinito opublikowali zestawienie zawodników, którzy wezmą udział w rozgrywkach mundialowych w Katarze, grając w reprezentacjach swoich krajów, niebędących jednak państwami ich pochodzenia.

Na mundialu w Katarze 137 z 800 piłkarzy będzie grać w reprezentacji swojego państwa, które nie jest krajem ich pochodzenia. W polskiej reprezentacji jest dwóch emigrantów – Polak Nikola Zalewski z Włoch oraz Polak Matty Cash, urodzony w Anglii.

Matty Cash, mający polskie korzenie, zadeklarował chęć gry w reprezentacji Polski w piłce nożnej w 2019 roku, lecz dopiero w 2021 roku po potwierdzeniu obywatelstwa polskiego został oficjalnie uprawniony do występów w drużynie narodowej.

Inne reprezentacje

Najbardziej zróżnicowana pod względem pochodzenia zawodników wydaje się drużyna Maroko. Czternastu Marokańczyków biorących udział w mundialu są emigrantami – między innymi z Holandii i Belgii.

Jeśli chodzi o najwięcej przypadków tego samego kraju urodzenia wśród piłkarzy-emigrantów danej reprezentacji, wybija się Tunezja z dziesięcioma Tunezyjczykami pochodzenia francuskiego, Walia z dziewięcioma Walijczykami urodzonymi w Anglii, Senegal z dziewięcioma zawodnikami narodzonymi na francuskiej ziemi, a także Kamerun z ośmioma takimiż.

Prawdopodobnym powodem dominacji francuskich korzeni wśród piłkarzy grających na mundialu jest francuska kolonizacja Afryki. Ogółem 34 zawodników ma pochodzenie francuskie.

Źródło: Twitter

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Wikipedia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY