Kraków: Stoisko kwiaciarek za 114 tys. zł netto

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Gazeta Krakowska informuje, że testowe stoisko dla kwiaciarek na Rynku Głównym kosztowało 114 tys. zł netto.
  • Jeśli budka “się sprawdzi”, powstanie jeszcze takich sześć.
  • Szacuje się, że wynajem będzie kosztował około kilkaset złotych miesięcznie.
  • Wszelkie uwagi do estetyki, formy i funkcjonalności obecnego projektu z pieniędzy podatników można zgłaszać do 30 grudnia 2022 r. do Krakowskiego Forum Kultury.
  • Zobacz też: Mistrzostwa Świata 2022. Polska odleciała do Kataru

“Gazeta Krakowska” informuje, że testowe stoisko dla kwiaciarek na Rynku Głównym kosztowało 114 tys. zł netto. Dziennikarz Piotr Rąpalski porównuje tę “inwestycję” do ławki za 230 tys., motorówki za 200 tys., oraz wynajęcia owcy za 6 tys. zł.

Jak wspomnieliśmy, stoisko jest testowe. Ów test będzie trwał kilka miesięcy, a jeśli budka “się sprawdzi”, powstanie jeszcze takich sześć.

Urzędnicy miasta piszą:

Przygotowany przez wykonawcę model, który jest efektem prawie rocznego, wymagającego dużej uwagi procesu kosztował 114 tys. zł. Kompaktowe, przeszklone stoisko nawiązuje detalami do historycznego kontekstu Krakowa. Wnętrze w założeniu ochroni rośliny przed wiatrem i słońcem, stanowiąc jednocześnie schronienie na niezbędne wyposażenie. W drugim tygodniu listopada prototyp stoiska stanął na Rynku i można oglądać go na żywo.

Koszty

Obecnie koszt zajęcia jednego metra kwadratowego pod stoisko kwiatowe to 12,74 zł brutto za miesiąc, a miesięczny czynsz dla wszystkich siedmiu to 2 140,79 zł brutto. Dodatkowo koszt dzierżawy obecnych stoisk wynosi 100 zł + VAT/za stoisko. Koszty dzierżawy nowych budek zostaną ustalone po zdecydowaniu się na wymianę tych starych. Szacuje się, że wynajem będzie kosztował około kilkaset złotych miesięcznie.

Wszelkie uwagi do estetyki, formy i funkcjonalności obecnego projektu z pieniędzy podatników można zgłaszać do 30 grudnia 2022 r. do Krakowskiego Forum Kultury, drogą mailową lub pocztową:

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2, 31-027 Kraków
e-mail: [email protected]

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Gazeta Krakowska

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY