Mistrzostwa Świata w Katarze. Terroryści grożą zamachami

KATAR2022
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Wikimedia Commons

Według hiszpańskich mediów kibice oraz zawodnicy stali się celem dla terrorystów z Państwa Islamskiego. Nakłaniają oni swoich zwolenników do przeprowadzania zamachów podczas mistrzostw świata w Katarze.
  • Jak podają hiszpańskie media, terroryści z Państwa Islamskiego nawołują na portalach społecznościowych do dokonywania zamachów.
  • Za cel obrali sobie głównie kibiców, którzy przyjadą na mistrzostwa świata w Katarze.
  • Terroryści radzą, aby mordować ludzi nie tylko przy użyciu broni palnej, ale również broni biologicznej.
  • Zobacz także: Katarczycy złamali obietnicę. Kibice będą zawiedzeni

Zbliżający się mundial wywołuje wiele kontrowersji z powodu licznych zakazów, a gospodarz oskarżany jest o łamanie praw człowieka, korupcję i nieetyczne działania. Okazuje się, że nie są to największe problemy związane z tym turniejem. 

Jak informuje hiszpańska gazeta “La Razon”, zwolennicy Państwa Islamskiego nawołują do przeprowadzenia zamachów podczas mundialu. Uważają, że zbliżający się turniej będzie doskonałą okazją do ataków na takie kraje jak Francja, Belgia lub Kanada.

Będzie wiele celów. Akcje porządkowe trwają. Weź udział w mistrzostwach świata w Katarze i strzelaj gole

– oświadczyli zwolennicy Państwa Islamskiego na Telegramie.

W komunikatorze zamieścili dwie infografiki, które przedstawiają wrogie im państwa oraz reprezentacje biorące udział w mundialu.

Czytaj więcej: Mundial – pełna rozpiska transmisji meczów

Terroryści chcą zamordować kibiców

Według światowych mediów terroryści nawołują nie tylko do skorzystania z broni palnej, ale również z broni biologicznej. Islamscy bojownicy grożą umieszczeniem wirusów w jedzeniu i napojach, tak aby kibice nie wrócili do swoich krajów żywi.

W meczu otwarcia mistrzostw świata gospodarze zmierzą się z Ekwadorem. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00. Reprezentacja Polski zmagania na tym turnieju rozpocznie 22 listopada od starcia z Meksykiem. Następnie zmierzy się jeszcze z Arabią Saudyjską (26 listopada) oraz Argentyną (30 listopada). 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

sport.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY