Katarczycy złamali obietnicę. Kibice będą zawiedzeni

KATAR2022
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Katarczycy zakazali piwa na mundialu

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Pomimo wcześniejszych ustaleń władze Kataru i FIFA zdecydowały się cofnąć pozwolenie na sprzedaż piwa wokół stadionów. Organizatorzy mistrzostw świata pokazują w ostatnich dniach, że to nie będą przyjemne zawody dla kibiców.
  • Na dwa dni przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Katarze władze Kataru i FIFA złamały obietnicę.
  • Cofnęli oni pozwolenie na sprzedaż piwa wokół stadionu, pozostawiając tylko wybrane strefy kibica oraz autoryzowane lokale.
  • Ponadto warto nadmienić, że cena za butelkę piwa będzie mocno wygórowana, gdyż będzie trzeba zapłacić, aż 14 dolarów.
  • Zobacz także: Mundial: Zestawienie piłkarzy grających w reprezentacjach krajów nie swojego pochodzenia

Jak się okazuje, w piątek władze FIFA po rozmowach z władzami Kataru zdecydowali się usunąć punkty sprzedaży piwa na obrzeżach stadionów. Teraz kibice będą mogli kupić alkohol wyłącznie w strefach kibica oraz w autoryzowanych lokalach.

Wcześniej gospodarze mistrzostw świata zgodzili się uszanować partnerów handlowych FIFA i podpisująć kontrakty po wygranej w głosowaniu w 2010 roku.

Czytaj więcej: PKP Intercity pobiło rekord w liczbie pasażerów

Wygórowane ceny za butelkę piwa

Oficjalna strefa kibica FIFA została zlokalizowana w śródmiejskim parku Al-Bidda, gdzie nawet 40 tysięcy fanów może gromadzić się, by oglądać mecze na gigantycznych ekranach. Cena za półlitrową butelkę piwa została tam ustalona na poziomie 14 dolarów.

Goście odwiedzający Katar nie mogą wwozić alkoholu, nawet zakupionego w strefach wolnocłowych, a większość nie może kupować alkoholu w jedynym w kraju sklepie monopolowym. Mogą go tam nabywać jedynie osoby posiadające specjalne zezwolenie i tylko w określonych limitach. Alkohol jest sprzedawany w barach w niektórych hotelach, gdzie piwo kosztuje około 15 dolarów za pół litra.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY