Miniserial o wojnie polsko-ukraińskiej dostępny na YouTube

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kadr z filmu "Semper Fidelis: Ta krew to za nasz Lwów"

Kadr z filmu "Semper Fidelis: Ta krew to za nasz Lwów" / Fot. YouTube

Dzieło w większości wykonane przez jedną osobę opowiada o wydarzeniach ze Lwowa roku Pańskiego 1918. Produkcja jest rzetelna w przedstawianiu faktów.

Reżyser filmów animowanych (“Ludobójstwo”, “Obrońcy Głogowa”) Arkadiusz Olszewski postanowił podzielić swoje dzieło “Semper Fidelis: Ta krew to za nasz Lwów” na odcinki i publikować na YouTube w formie miniserialu.

Dzieło w większości wykonane przez jedną osobę – bo Arkadiusz Olszewski zajmuje się scenariuszem, reżyserią, grafiką, dźwiękiem, animacją i montażem – opowiada o wydarzeniach ze Lwowa roku Pańskiego 1918. Produkcja jest rzetelna w przedstawianiu faktów – ukazuje negatywną postawę Polaków pochodzenia żydowskiego do niepodległej Polski, a postacie mówią bałakiem, to jest lwowską gwarą.

Brutalny realizm Olszewskiego

Trwająca 115 minut animacja z brutalnym realizmem przedstawia potyczki między Lwowskimi Orlętami a ukraińskimi żołdakami. Film ten jednak bardziej nadaje się dla młodszych widzów, niż wcześniejsze produkcje Olszewskiego, obfitujące w krwawe sceny.

Ciekawa jest również obsada: swoich głosów użyczyli Michał Murgrabia, Anna Mandrela, Leszek Żebrowski, Wojciech Sumliński, czy Stanisław Michalkiewicz w roli Żyda.

Kolejne odcinki będą publikowane co wtorek. Poniżej link do pierwszego z nich.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

YouTube, Facebook, 3dom

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY