Bolesne ciosy dla Putina. Nie żyją dwie ważne postacie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin

Władimir Putin / Fot. PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY / KREMLIN POOL / SPUTNIK / Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zastępca szefa okupacyjnych władz obwodu chersońskiego Kirył Stremousow zmarł w wypadku samochodowym – poinformował za pośrednictwem swojego kanału na Telegramie Siemion Pegow. Rosjanin w przekazanej wiadomości powołał się na kierowcę Stremousowa.
  • Jak poinformował Siemion Pegow, zmarł zastępca szefa władz okupacyjnych obwodu chersońskiego Kirył Stremousow.
  • Mężczyzna zdaniem lokalnej prasy, zginął w wypadku samochodowym.
  • Ponadto rosyjskie media przekazały, że 8 października zmarł przyjaciel prezydenta Władimira Putina.
  • 73 letni Wiktor Czerkiesow był m.in. szefem Komitetu Państwowego ds. Kontroli Obrotu Narkotykami i Środkami Psychotropowymi.
  • Zobacz także: Wybory do Kongresu USA. Trwa liczenie głosów

Nie żyje zastępca szefa okupacyjnych władz obwodu chersońskiego Kirył Stremousow. Z dostępnych informacji na ten temat wynika, że mężczyzna zmarł w wypadku samochodowym.

Wicegubernator obwodu chersońskiego Kirył Stremousow zginął w wypadku pod Geniszeskiem […] Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego

– przekazał Siemion Pegow.

Do tych informacji odniosła się służba prasowa administracji obwodu chersońskiego, która potwierdziła już tę informację.

Czytaj więcej: PKN Orlen zabiega o porozumienie naftowe z Saudyjczykami

Śmierć przyjaciela Putina

Rosyjskie media podały również wiadomość o śmierci Wiktora Czerkiesowa. Mężczyzna w trakcie swojego życia wykonywał obowiązki szefa Komitetu Państwowego ds. Kontroli Obrotu Narkotykami i Środkami Psychotropowymi. Czerkiesow zmarł w wieku 73 lat. Według mediów mężczyzna prywatnie był przyjacielem Władimira Putina.

Wiktor Czerkiesow miał umrzeć w pierwszej połowie ubiegłego miesiąca – 8 października. Na ten moment nie podano jaka była przyczyna śmierci mężczyzny, który uchodził za przyjaciela prezydenta Rosji. Wiadomości o śmierci Czerkiesowa potwierdził także deputowany Dumy Państwowej Aleksander Chinsztejn.

Wiktor Czerkiesow z wykształcenia był prawnikiem. Jego kariera wiązała się od samego początku z KGB. Na początku pracował jako oficer operacyjny w Moskiewskim Rejonowym Oddziale Zarządu KGB Leningradu. Następnie pracował także w oddziale śledczym leningradzkiego KGB.

W 1998 objął obowiązki pierwszego zastępcy dyrektora FSB. W tak zwanym okresie petersburskim Wiktor Czerkiesow był jednym z najbliższych współpracowników aktualnego prezydenta Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, onet.pl, o2.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY