Wybory do Kongresu USA. Trwa liczenie głosów

pilne
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rand Paul

Rand Paul / Fot. Wikimedia Commons

Wybrano oficjalnie 357 z 435 docelowych mandatów w Izbie Reprezentantów i 32 z 35 w Senacie.
  • W Izbie Reprezentantów przeważają na razie Republikanie (190) nad Demokratami (167).
  • Ron DeSantis, Greg Abbot, Marco Rubio zdobyli elekcję.
  • Wedle pojawiających się informacji senator Rand Paul (syn Rona Paula), libertarianin opowiadający za życiem osób nienarodzonych, ma szansę na reelekcję.
  • Zobacz też: 11 listopada Media Narodowe startują w kablówkach w HD i 4K. Co w ramówce?

Między innymi Marco Rubio, Ron DeSantis, czy współprzewodniczący zespołu parlamentarnego ds. Polski Chris Smith oraz demokratka Marcy Kaptur (również współprzewodnicząca zespołu parlamentarnego ds. Polski) zdobyli elekcję. Wybrano oficjalnie 357 z 435 docelowych mandatów w Izbie Reprezentantów i 32 z 35 w Senacie.

W Izbie Reprezentantów przeważają na razie Republikanie (190) nad Demokratami (167). Do zdobycia większości potrzebne jest 218 miejsc. W Senacie obie partie mają zapewnione po 48 miejsc. Wedle pojawiających się informacji Republikanie osiągnęli na razie gorszy wynik, niż prognozowano. Potencjalni konkurenci partyjni Donalda Trumpa – Ron DeSantis oraz Greg Abbot – zdobyli elekcję.

Marco Rubio i Rand Paul

Reelekcję zdobył Marco Rubio, znany między innymi z rywalizacji o stanowisko prezydenta z Donaldem Trumpem w wyborach w 2016 roku.

Wedle pojawiających się informacji senator Rand Paul (syn Rona Paula), libertarianin opowiadający za życiem osób nienarodzonych, ma szansę na reelekcję.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rmf24, Wnp, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY