Rosyjska rakieta spadła na Mołdawię. MSW: “Nikt nie ucierpiał”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rosjanie ostrzelali Kramatorsk

Atak rakietowy w Kramatorsku / Fot. Twitter

Ministerstwo spraw wewnętrznych Mołdawii poinformowało o incydencie w miejscowości Naslavcea na północy kraju. Jak podaje resort doszło do wybuchu rosyjskiego pocisku strąconego przez ukraińskie siły powietrzne. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, zanotowano jedynie straty materialne w postaci wybitych falą uderzeniową okien.

W poniedziałek w miejscowości Naslavcea, na północy Mołdawii spadła zestrzelona nad ukraińskim terytorium rosyjska rakiety.

Jak poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych Mołdawii, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Zanotowano jedynie straty materialne, spowodowane eksplozją. Chodzi głównie o zniszczone okna w pobliskich domach.

Czytaj więcej: Dom Polski uszkodzony przez rosyjską rakietę. Trwa zbiórka dla poszkodowanych

Kamera uchwyciła pocisk

Moment upadku pocisku został uchwycony przez jedną z kamer w Naslavcea. Z zapisu monitoringu wynika, że do zdarzenia doszło krótko przed godz. 8:45 czasu lokalnego. Kiszyniowski portal Deschide podał, że jedna z rakiet eksplodowała w pobliżu zapory wodnej po ukraińskiej stronie granicy z Mołdawią.

W poniedziałek rano doszło do ataku rakietowego wojsk rosyjskich na kilka obwodów Ukrainy. Jego celem była głównie infrastruktura krytyczna. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY