Chcą promować polskich kryptologów. Trwa zbiórka funduszy

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

Trzej polscy kryptolodzy Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski

Fundacja Historyczna im. Mariana Rejewskiego zajmuje się popularyzacją polskiej historii, czytelnictwa czy sprawami lokalnymi. Tym razem chce rozszerzyć swoje możliwości w zakresie promocji postaci patrona fundacji i innych polskich kryptologów. Pomóc ma w tym stworzenie przenośnego miejsca (szyfronamiotu) i zakup samochodu.

Zobacz także: Szlachetny Piątek. Już 28 października załóż biały element garderoby

Fundacja działa od 2020 roku.

W tym czasie przeprowadziliśmy już kilka ciekawych przedsięwzięć związanych zarówno z naszym patronem jak i promowaniem czytelnictwa czy też popularyzacją wiedzy o regionie w którym mieszkamy. By wymienić tylko: w szkołach podstawowych i średnich przeprowadziliśmy konkurs pod nazwą “Z Rejewskim w tle”. Braliśmy udział w organizowanym przez Młyny Rothera festynie kryptologicznym. jako Fundacja wzięliśmy czynny udział w przygotowaniu oraz nadaniu imienia Mariana Rejewskiego Dworcowi PKP Bydgoszcz Główna. Dwukrotnie już współorganizowaliśmy Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki – można przeczytać na stronie zbiórki.

Organizacja chce rozwijać swoją działalność.

Kolejnym naszym celem jest stworzenie przenośnego miejsca (szyfronamiotu) w którym niemal w każdym miejscu moglibyśmy przedstawiać przenośną prezentację postaci Mariana Rejewskiego i innych polskich kryptologów. W naszych działaniach potrzebny stał się samochód. Dotychczas wykorzystywaliśmy samochody prywatne członków zarządu. Czas jednak na profesjonalny szyfrobus – podano.

Zbiórkę można wesprzeć za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY