Za pieniądze Sorosa uderzają w ministra. Solą w oku promowanie patriotycznych inicjatyw

atak na prawice
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
George Soros

George Soros / Fot. Flickr

Frontstory, czyli grupa "dziennikarzy śledczych" finansowana przez Fundację Reporterów, która pośrednio otrzymuje środki od Georga Sorosa znowu zaatakowała prawicę. Tym razem obrali sobie na cel ministra Piotra Mazurka oraz jego działania na rzecz konserwatywnych organizacji pozarządowych.
  • W poniedziałek portal Frontstory, należący do Fundacji Reporterów opublikował artykuł na temat ministra Piotra Mazurka. Śledztwo wykazało, że minister ds. polityki młodzieżowej ma kontakty z konserwatywnymi działaczami trzeciego sektora.
  •  “Narodowy Instytut Wolności za tych rządów jest dużo bardziej prawicowy. Tam lewicowym organizacjom ciężko się przebić” – cytują i ubolewają w swoim artykule autorzy.
  • W styczniu tego roku na łamach naszego portalu opisywaliśmy szczegółowo powiązania Fundacji Reporterów z organizacjami George’a Sorosa.
  • Zobacz także: Nieoczekiwany powrót Ardanowskiego? Trwają zakulisowe rozmowy

Frontstory opublikował artykuł atakujący pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej Piotra Mazurka za jego powiązania z organizacją Koliber, w której był w przeszłości wiceprezesem. Zarzucono mu przekazywanie środków finansowych na organizację prawicowe m. in. Fundację Portia, która w 2019 r. otrzymała 362 tys. zł dofinansowania z Narodowego Instytutu Wolności.

Atak na ministra powiązany jest ze sprawą Karoliny B. która oskarżona jest o zabójstwo w zeszłym roku swojego ówczesnego partnera. Według jej zeznań miała ona zadać cios nożem swojemu kochankowi, gdy ten w trakcie kłótni chciał wyjść z mieszkania. W rzekomo nie fortunny sposób nóż miał ugodzić partnera, który ostatecznie zmarł. Sam minister był znajomym Karoliny B. jeszcze z czasów działalności w Kolibrze, a także już w czasie swojej rządowej aktywności.

Fundacja zarzuciła również ministrowi to, że ma z premedytacją dotować organizacje zakładane przez jego kolegów. Warto jednak zaznaczyć, że te stowarzyszenia muszą przejść bardzo długą i rzetelną drogę administracyjną oraz niezależny konkurs, dzięki któremu dopiero na końcu otrzymuje się dotacje.

Od 12 lat działając w środowiskach obywatelskich, a jednocześnie od 7 lat pracując w KPRM, w tym od 2 lat pełniąc funkcję ministerialną odpowiedzialną za współpracę z NGOsami poznałem bardzo wiele osób zaangażowanych w działalność wielu różnych organizacji pozarządowych. Osoby przez Państwa wymienione również należą do tego grona, podobnie jak tysiące innych osób

– podkreślił Piotr Mazurek odpierając insynuacje Frontstory.

Czytaj więcej: Aktywiści Extinction Rebellion przykleili się do podłogi w sali posiedzeń Izby Gmin [+WIDEO]

Prawica głównym celem ataków

Warto przypomnieć, że Frontstory już nie pierwszy raz dokonuje ataku na prawicowe organizacje i osoby. W przeszłości na ich łamach opisywano niespotykane historie związane z Ordo Iuris, czy z Adamem Hoffmanem.

Co nieco o nastawieniu ideologicznym Frontstory.pl mogą nam powiedzieć tytuły artykułów, np. “Nazizm pod flagą biało-czerwoną” o corocznej patriotycznej manifestacji “Marsz Niepodległości”. O uczestnikach “Marszu Niepodległości” możemy tu przeczytać, że są “ekstremistami” czy “radykałami”. Trudno o lepszy dowód na nierzetelność i kierowanie się uprzedzeniami w swoich tekstach przez Frontstory.pl

– wskazywaliśmy w artykule ze stycznia b.r.

Jak widać portal oraz ich redakcja bardzo często używają słów, które mają negatywnie nastawić odbiorców na dane organizacje prawicowe lub osoby z nimi powiązane. W zdecydowanej większości nie idzie to w parze z rzeczywistością.

Czytaj więcej: Sunak o krok od spełnienia marzeń. Jedyna rywalka zrezygnowała z walki

Frontstory jako tuba propagandowa Sorosa

Portal Frontstory powstał w 2021 r. jako nowy projekt Fundacji Reporterów, która powstała z kolei w 2010 r. To stowarzyszenie finansowane jest m.in. przez Organizację Luminatów, ta z kolej jest powiązana z Global Witness, która natomiast jest powiązana z większą grupą 120 fundacji na całym świecie. Jak wynika ze strategii Luminate Group na lata 2018-2022, do głównych wyzwań, którym organizacja chce stawić czoło należą: wzrastający populizm który prowadzi do rozłamów w historycznych partiach politycznych, społeczeństwo cywilne w obliczu zagrożeń szeroko pojętych wolności, niezależność mediów, narodowe treści które docierają do coraz większej grupy ludzi, wpływ indywidualnych liderów na społeczeństwa.

Strategia Luminate Group zakłada także budżety na poszczególne cele. Na tzw. niezależne media to kwota 32 mln USD na kilka obszarów ich działania. Fundacja Reporterów otrzymała od nich grant w wysokości 160 tys. dolarów.

Luminates są powiązani z większą organizacją – Global Witness, która z kolei zrzesza 120 fundacji na całym świecie. Nie będzie niespodzianką, że wśród tych statutowych organizacji znajduje się Fundacja Alexandra Sorosa (syna George’a). Alexander Soros już przed dekadą wszedł w skład zarządu takich organizacji jak Global Witness (jako członek rady doradczej), Open Society Foundations, oraz Bend the Arc (która powstała z połączenia Progressive Jewish Alliance i Jewish Funds for Justice w 2012 r.).

Powiązania Frontstory z organizacjami kontrolowanymi przez George’a Sorosa

Wśród celów Luminatów jest m.in. wywieranie wpływu na polityków w kwestiach demokratycznego manifestowania, wspieranie szkolnictwa akademickiego, wspieranie wolnych i niezależnych mediów na określonych obszarach geograficznych (m.in. wschodnia i centralna Europa) i wiele innych.

A zatem kontekst przedsięwzięcia jest dużo szerszy niż tylko pozornie spontaniczna platforma dziennikarzy śledczych. Widać, że organizacje na szczeblu międzynarodowym sponsorujące tego typu działania mają za zadanie zbadanie lokalnych spraw, problemów i liderów, którzy promują treścią narodowe, a nie liberalne.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

frontstory.pl, medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY