Putin podwoił pensje pracowników administracji okupacyjnej. To nie jest bezpieczna praca

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin

Władimir Putin / Fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / SPUTNIK / KREMLIN POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Dekret Putina mówi o podwojeniu pensji urzędników państwowych "w celu podniesienia poziomu opieki społecznej".

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret, na mocy którego osoby zajmujące stanowiska w aparacie państwowym i wysłane służbowo do okupowanych regionów na wschodzie i południu Ukrainy będą otrzymywać podwójne wynagrodzenie. O dekrecie Putina poinformowały rosyjskie media. Praca w administracji okupacyjnej w żadnym wypadku nie jest najbezpieczniejszą. Jej przedstawiciele stali się celami zamachów ze strony Ukraińców.

Dekret Putina mówi o podwojeniu pensji urzędników państwowych “w celu podniesienia poziomu opieki społecznej”. Urzędnicy otrzymają również zwrot kosztów utrzymania na terenach okupowanych w postaci diet, a państwo zwróci im inne dodatkowe wydatki.

Niebezpieczna praca

Pod koniec września podczas ukraińskiego ostrzału okupowanego Chersonia zginął pierwszy zastępca szefa administracji okupacyjnej obwodu chersońskiego Aleksiej Katierinicziew. Pochodzący z Rybińska, w Rosji, był odpowiedzialny za bezpieczeństwo w administracji regionalnej. Jak podają rosyjskie media, pełnił on tę funkcję od około miesiąca. W przeszłości ukończył szkołę rosyjskich służb specjalnych FSB, służył w rosyjskiej straży granicznej i jednostkach FSB, a od ubiegłego roku był zastępcą szefa rosyjskiego centrum ratownictwa do spraw operacji szczególnie ryzykownych. Trzykrotnie został odznaczony Orderem Bohaterstwa.

Rosyjskie media podają, że padł on ofiarą ostrzału miasta z wyrzutni rakietowych HIMARS dostarczonych Ukrainie przez Stany Zjednoczone.

Według statystyk opracowanych przez War Translated, wolontariacki projekt tłumaczący wiadomości wojenne na język angielski, od marca do września tego roku doszło do 19 ataków na prorosyjskich ukraińskich urzędników.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY