Wybuchy w Kijowie. Władze twierdzą, że zaatakowały rosyjskie drony

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wybuchy w Kijowie

Wybuchy w Kijowie / Fot. Twitter

Tuż przed pierwszym wybuchem w Kijowie rozległy się syreny alarmowe. Kłyczko poinformował w mediach społecznościowych o wybuchach w śródmieściu Kijowa.

Dziś rano rozległy się wybuchy w Kijowie. Poinformował o tym w depeszy mer stolicy Witalij Kłyczko, a o kilku eksplozjach donosili też świadkowie z agencji Reuters i AFP. Ataki zostały przeprowadzone przez rosyjskie drony – stwierdzili Kłyczko i szef kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Jermak.

Wybuchy w Kijowie

Tuż przed pierwszym wybuchem w Kijowie rozległy się syreny alarmowe. Kłyczko poinformował w mediach społecznościowych o wybuchach w śródmieściu Kijowa w dzielnicy Szewczenki. Tam, powiedział, drony eksplodujące po trafieniu w cele spowodowały pożar w budynku niemieszkalnym i uszkodziły domy. Na miejscu zdarzenia interweniują strażacy i ratownicy.

Metropolia została zaatakowana przez drony kamikaze

– napisał na Telegramie Jermak. Informacji o pochodzeniu ataków nie udało się niezależnie zweryfikować.

Tydzień wcześniej

Rosja przeprowadziła zmasowany atak na ukraińskie miasta i infrastrukturę energetyczną w ubiegły poniedziałek w godzinach porannego szczytu, używając rakiet, pocisków dalekiego zasięgu, sił powietrznych i dronów. W atakach zginęło co najmniej 19 osób, a ponad 100 zostało rannych. Ataki na mniejszą skalę kontynuowano rano we wtorek 11 października. Był to jeden z najbardziej rozległych ataków na Ukrainę od pierwszych tygodni rosyjskiej inwazji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY