Merkel zabrała głos ws. wojny na Ukrainie. Zachęcała do współpracy z Rosją

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Angela Merkel

Angela Merkel na konferencji w Berlinie / Fot. Youtube

Angela Merkel ponownie zabrała głos w sprawie agresji Rosji na Ukrainę. Na uroczystości z okazji 77. rocznicy powstania "Süddeutsche Zeitung" w Monachium była kanclerz ostrzegała przed postrzeganiem gróźb Władimira Putina jako nic więcej niż blef. Powiedziała, że trwały pokój w Europie jest możliwy tylko przy udziale Rosji.

Była kanclerz Niemiec Angela Merkel pokusiła się o ocenę dzisiejszej sytuacji i wojny na Ukrainie. Jej zdaniem rosyjski atak na Ukrainę był szokiem dla Europy i świata.

Atak na Ukrainę był głęboką cezurą 

– powiedziała Angela Merkel.

Czytaj więcej: Bosak o ustawie deregulacyjnej: To zdumiewające

Pokój tylko z udziałem Rosji

Merkel zaznaczyła, że groźby strony rosyjskiej należy traktować poważnie i poważnie się z nimi obchodzić, a nie od początku traktować je jako blef. Powtórzyła, że trwały pokój w Europie może nastąpić tylko przy udziale Rosji. 

Dopóki tak naprawdę tego nie osiągniemy, zimna wojna też tak naprawdę się nie skończy 

– wyjaśniła była kanclerz Niemiec.

Mająca obecnie 68 lat Merkel nie ubiegała się w ubiegłym roku o reelekcję po 16 latach pełnienia funkcji kanclerza Niemiec. Już w lutym Merkel określiła wojnę Rosji z Ukrainą jako głęboki punkt zwrotny. Podobne uwagi poczyniła podczas czerwcowego wystąpienia w Niemieckiej Konfederacji Związków Zawodowych. Od czasu opuszczenia urzędu w grudniu Merkel unika aktywności publicznych i wystąpiła na większym forum zaledwie kilka razy. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, diewelt.de

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY