Bosak o ustawie deregulacyjnej: To zdumiewające

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

To zdumiewające, że dopiero po siedmiu latach rządów tzw. "prawicy" mamy jakiś projekt idący w kierunku deregulacyjnym - powiedział.

Krzysztof Bosak podczas wystąpienia z mównicy sejmowej zrecenzował ustawę deregulacyjną, która według niego jest owocem dopuszczenia po siedmiu latach rządów konserwatywnej mniejszości w PiS-ie do legislacji.

To zdumiewające, że dopiero po siedmiu latach rządów tzw. “prawicy” mamy jakiś projekt idący w kierunku deregulacyjnym, a nie upaństwawiania, centralizowania i podnoszenia podatków. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale skoro się pojawiła, to warto się jej przyjrzeć.

Najpierw Bosak wymienił to, co ocenia za pozytywne. Pochwalił chęć podniesienia kwot, od których należy się podatek od spadków i darowizn, choć wolałby, aby został on zlikwidowany. Liberalizację obrotu gruntami leśnymi ocenił jaką zmianę w dobrym kierunku, ale właściwie bez znaczenia.

Na rynek nieruchomości w żaden szczególny sposób to nie wpłynie.

Ingerencja państwa w wychowanie młodzieży?

Następnie odniósł się do ingerencji państwa w udział młodzieży w polowaniach, którą nazwał “idiotycznym pomysłem lewackim” wprowadzonym przez PiS w 2018 roku.

Było to wprowadzone intencjonalnie jako uderzenie w tradycję łowiecką, (…) która zawsze łączyła się ze zdolnościami obronnymi naszego narodu (…). Siedemnastoletni mężczyzna może walczyć, powinien uczyć się posługiwania bronią.

Więcej można zobaczyć na nagraniach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY