Bruksela dyktuje Polsce warunki…wbrew wcześniejszym uzgodnieniom z Traktatu Lizbońskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ambasada USA

Flaga LGBT na fasadzie amerykańskiej ambasady w Watyknie / fot. Twitter

Wbrew wcześniejszym uzgodnieniom przy podpisywaniu Traktatu Lizbońskiego, Komisja Europejska stawia Polsce warunki wypłat środków unijnych. Polska nie zgadzała się na podpisywanie Karty Praw Podstawowych, która stanowi zagrożenie ideologiczne dla naszej chrześcijańskiej kultury.
  • Jak informowało radio RMF FM, Komisja Europejska wstrzymała Polsce wypłatę należnych środków unijnych.
  • Kwota 24 mld euro miała trafić do polskich samorządowców, którzy zasilili by budżety na lokalne potrzeby gospodarcze i rozwojowe.
  • Polska wbrew uzgodnieniom przy podpisywaniu Traktatu Lizbońskie ma zobowiązać się do przestrzegania Karty Praw Podstawowych.
  • Zdaniem Brukseli jest to podstawowy warunek do otrzymywania środków unijnych.
  • Zobacz także: Polscy nauczyciele zmuszani do poddania się ideologii gender? “To zmuszanie do nazywania czarnego białym”

Radio RMF FM, powołując się na swoje informacje potwierdzone przez Komisję Europejską, podaje, że w czwartek KE zatwierdziła 24 mld euro środków dla polskich regionów. Jednak pieniądze wypłaci dopiero wtedy, gdy polskie władze spełnią warunek dotyczący stosowania Karty Praw Podstawowych, czyli m.in nie dyskryminacji osób LGBT.

Unijna komisarz ds. polityki spójności Elisa Ferreira przekazała RMF FM, że KE pozostaje w ciągłym dialogu z Polską, z uwagi na fakt, że wypłaty z programów uzależnione są od spełnienia warunku podstawowego związanego z Kartą Praw Podstawowych UE.

W odniesieniu do horyzontalnego warunku podstawowego w Karcie Praw Podstawowych Komisja przyjmuje do wiadomości i zgadza się z samooceną Polski, że ten warunek podstawowy nie został jeszcze spełniony

– czytamy w oświadczeniu unijnej komisarz ds. spójności Elisy Ferreiry.

Tak długo jak Polska nie wypełni „podstawowego warunku”, nie będzie żadnej wypłaty

– stwierdził z kolei rzecznik Komisji Europejskiej Stefan de Keersmaecker.

Czytaj więcej: UE wyśle “misję cywilną” do Armenii

Polska nie zgadzała się na Kartę Praw Podstawowych

Warto przypomnieć, że Polska podpisując Traktat Lizboński nie zobowiązała się do przestrzegania i podpisywania się pod Kartą Praw Podstawowych uważając ją – słusznie zresztą – za zagrożenie ideologiczne.

Przypominam, że z obowiązywania Karty Praw Podst. Polska wyłączyła się negocjując Traktat Lizboński właśnie z powodu obaw ideologicznych. To nieaktualne?

– zauważył poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

Podsumujmy. Mamy już obecnie trzy sposoby zabierania Polsce pieniędzy przez Brukselę: blokowanie na podstawie „wątpliwości” ws. „zatwierdzenia” KPO, odejmowanie środków na podstawie „zabezpieczeń” i wyroków trybunału UE z Luksemburga, blokowanie dla samorządów za LGBT

– dodał wiceprezes Ruchu Narodowego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY