ONZ kontroluje naukę? Flemming: “Jesteśmy jej właścicielami”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
ONZ kontroluje naukę

Melissa Fleming / Fot. Twittter

Podsekretarz Generalny ds. Komunikacji Globalnej Organizacji Narodów Zjednoczonych Melissa Flemming przekonywała, że w rękach globalistów leży nauka i jej kontrola w świecie. Tłumaczyła to koniecznością współpracy z gigantami Big Tech w celu lepszego pozycjonowania ONZ-owskich treści na temat globalnego ocieplenia czy epidemii COVID-19.
  • Jak przyznała ostatnio podsekretarz ds. komunikacji Organizacji Narodów Zjednoczonych Melissa Flemming, globaliści kontrolują przepływ nauki.
  • Wskazała na współpracę z Google i kontrolę pozycjonowania ONZ-towskich publikacji nt. globalnego ocieplenia i COVID-19.
  • Wyjaśniła również, że dzięki współpracy z TikTokiem mogą naciskać na influencerów, aby ci korportowali tzw. jedyne publikacje naukowe.
  • Zobacz także: Miażdżąca krytyka Bidena. Katolicy nie chcą go na fotelu prezydenta

Słowa Melissy Flemming podsekretarz ds. komunikacji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, padły podczas debaty pt. “Walka z dezinformacją”, zorganizowanej w ramach cyklu Sustainable Development Impact Meeting 2022 Światowego Forum Ekonomicznego. Jej uczestnicy wymieniali się doświadczeniami konfrontacji ze zjawiskiem rozprzestrzeniania tzw. dezinformacji w przestrzeni online lub tych informacji, które ich zdaniem są nieprawdziwe.

Jak wyjaśniła podsekretarz ds. komunikacji, jednym z głównych narzędzi walki ze skutkami zjawiska jest docieranie tam, gdzie dociera również rzekoma dezinformacja.

Musimy wiedzieć, gdzie ludzie szukają i dotrzeć tam jako pierwsi. Ale nie z nudnymi, 50-stronicowymi dokumentami, ale z zawartością, która podana jest w przystępnej, zachęcającej formie, rozchodzącej się dobrze w sieci i mediach społecznościowych 

– zaznaczyła Melissa Flemming.

Jak zaznaczyła, choć należy dostosować przekaz do lokalnych adresatów, nie powinien odbiegać on od wypracowanych na poziomie globalnym ustaleń, np. w sprawie wskazówek zdrowotnych oraz bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek.

Czytaj więcej: Kampania ministerstwa rolnictwa. “Nie marnuj żywności – szkoda planety”

Influencerzy narzędziem w rękach globalistów

Drugim elementem strategii ONZ jest pozyskiwanie do swojej misji influencerów, którzy posiadają ogromne ilości obserwujących, a jednocześnie oddani są promowaniu przekazu, który służy ich społecznościom.

Ludzie ufają im dużo bardziej, niż ONZ-owskim apelom wystosowywanym z Nowego Jorku czy Genewy

– oceniła podsekretarz ds. komunikacji przy ONZ.

ONZ we współpracy z chińską platformą TikTok uruchomił również program “TeamHalo”, uczący naukowców korzystania z tego medium społecznościowego, tak by trafili ze swoim przesłaniem do wielu młodych użytkowników.

Program naprawdę ruszył z kopyta. Dzięki temu, wielu z naukowców stało się kimś na kształt krajowych doradców, do których idzie się po poradę

– zachwycała się globalistka.

Czytaj więcej: Weigel o niemieckim i belgijskim Kościele: “To nie jest schizma. To jest apostazja”

Cenzura publikacji naukowych niezgodną z linią globalistów

Organizacja Narodów Zjednoczonych rozpoczęła współpracę z właścicielem największych narzędzi do poszukiwania informacji w Internecie, Google.

Jeżeli wygooglujesz zmiany klimatu, na samej górze otrzymasz odnośniki do wszelkiego rodzaju materiałów ONZ .

– przyznała.

Rozpoczęliśmy tę współpracę, kiedy googlując zmiany klimatu otrzymywaliśmy przeróżne informacje i zniekształcony przekaz. Dlatego zdecydowaliśmy być bardziej aktywni na tym polu 

– wyjaśniła Melissa Flemming.

Urzędniczka w zdumiewający sposób wyjaśniła natomiast motywacje, jakie stoją za wysiłkami na rzecz skuteczniejszej promocji przesłania agend.

Jesteśmy właścicielami nauki i uważamy, że świat powinien o tym wiedzieć. Platformy społecznościowe też to wiedzą. To ogromne wyzwanie, które w swojej aktywności musi objąć wszystkie sektory społeczeństwa

– podkreśliła.

Flemming, mówiąc, że ONZ jest właścicielem nauki zapewne miała na myśli monopol informacyjny ws. globalnych wyzwań w postaci zmian klimatu czy pandemii COVID-19. To pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych operuje Międzyrządowy Panel ds. Zmian Klimatu, monitorujący postępy w walce ze skutkami zmian klimatu i co jakiś czas publikujący raporty, wyznaczające kierunek kolejnych polityk. Część ONZ stanowi również Światowa Organizacja Zdrowia, w której kompetencjach leży ogłaszanie stanu pandemii i opracowywanie wskazówek zdrowotnych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

weforum.org, pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY