Weigel o niemieckim i belgijskim Kościele: “To nie jest schizma. To jest apostazja”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Weigel szczerze o upadku niemieckiego Kościoła

George Weigel / Fot. Twitter

Amerykański publicysta katolicki George Weigel uważa, że mamy do czynienia nie tyle ze schizmą, co z apostazją. Chodzi o decyzje podjęte przez biskupów w Niemczech i Belgii.
  • Amerykański publicysta oraz autor obszernej biografii o św. Janie Pawle II George Weigel pozostaje krytyczny o niemieckim i belgijskim Kościele.
  • Jego zdaniem tamtejsi biskupi otarli się nawet o częściową apostazję głosząc sprzeczne z Tradycją Kościoła pomysły.
  • Wskazał część Afryki i Ameryki Północnej jako miejsca, gdzie nadal głoszona jest prawdziwa nauka kościelna.
  • Zobacz także: “W obronie chrześcijan”. Solidarna Polska zebrała blisko 400 tys. podpisów

W rozmowie z niemieckim konserwatywnym “Die Tagespost” George Weigel, autor monumentalnej biografii św. Jana Pawła II, mówił o apostazji części biskupów w Belgii i Niemczech. To ludzie, którzy odmówili wiary w autorytet i wiążącą moc Bożego objawienia.

Nie wiemy lepiej od Boga o tym, co stanowi o dobrobycie, szczęściu i powodzeniu człowieka. A jednak wielu postępowych katolików, w tym biskupi, zdaje się uważać, że wiedzą to lepiej. Postęp, który umożliwia tę apostazję, to jest postęp w kierunku kościelnej pustki. To bardzo specyficzne wyobrażenie postępu

– stwierdził George Weigel.

Czytaj więcej: Różaniec – jak odmawiać oraz jego tajemnice

Afryka i Ameryka Północna ostoją Kościoła

Według publicysty w wielu regionach świata Kościół jest dziś naprawdę żywy: to część Afryki czy Ameryki Północnej. Są to miejsca, w których panuje prawdziwa nauka kościelna, tak, jaką ją głosili św. Jan Paweł II i Benedykt XVI. Tymczasem w Belgii czy w Niemczech mamy do czynienia z wymieraniem Kościoła.

Jest tak wszędzie, gdzie rozumie się II Sobór Watykański jako wezwani do przekształcenia katolicyzmu w nową formę liberalnego protestantyzmu, w duchu wokistowskiego ducha czasu. Według Geroge’a Weigla trudno jest zrozumieć, dlaczego inteligentni skądinąd ludzie brną w tym kierunku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

die-tagespost.de, pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY