Miażdżąca krytyka Bidena. Katolicy nie chcą go na fotelu prezydenta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden na szczycie G7 w Niemczech.

Joe Biden na szczycie G7 w Niemczech. / Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie EWTN wynika, że większość katolickich wyborców wolałaby, by prezydent Joe Biden nie ubiegał się o reelekcję w przyszłych wyborach.
  • Jak wynika z sondażu EWTN katoliccy wyborcy ze Stanów Zjednoczonych mają negatywną opinię na temat prezydenta Joe Bidena.
  • Aż 54 proc. respondentów wyraziło rozczarowanie podającego się za katolika amerykańskiego przywódcy.
  • Ich zdaniem nie powinien ubiegać się w 2024 r. o reelekcję.
  • Zobacz także: “Fake news” nt. Marszu Niepodległości. Reaguje Robert Bąkiewicz

52 proc. respondentów branych pod uwagę w badaniu wyraziło rozczarowanie prezydenturą rzekomego katolika – w wypadku aż 47 proc. ocena rządów Bidena była zdecydowanie negatywna. 46 proc. z odpowiadających katolików wspiera działania obecnego przywódcy, jednak zdecydowanie jedynie 14 proc.

Większość wiernych Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych jest również zdania, że urzędujący prezydent nie powinien ubiegać się o reelekcję w nadchodzącym 2024 r. – 58 proc. uczestników badania nie chciałoby takiego posunięcia. Tymczasem gotowość do oddania głosu na Bidena wyraziło zaledwie 22 proc z nich.

Czytaj więcej: “W obronie chrześcijan”. Solidarna Polska zebrała blisko 400 tys. podpisów

Miażdżąca opinia nt. rządów Bidena

Jak podkreślają zleceniodawcy sondażu, różnica stają się wyraźnie zauważalna, gdy weźmie się pod uwagę podział na wiernych praktykującymi swoją wiarę i katolików wyłącznie “z nazwy”. 75 proc. prowadzących regularne życie sakramentalne to wyborcy partii republikańskiej. Tymczasem, jeśli dodać do zbioru badanych osoby pojawiające się w świątyniach od czasu do czasu, wynik ten spada do 54 proc.

Podobną tendencję widać w kwestii oceny rządów Joe Bidena. Spośród praktykujących katolików trzy czwarte ocenia je negatywnie.

Jak donosi anglojęzyczne medium, największe emocje względem działań obecnego prezydenta budzą zagadnienia inflacji i kulejącego stanu systemu edukacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

catholicnewsagency.com, pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY