Ile aborcji w Polsce w pierwszym półroczu 2022 roku? “Jest jeden problematyczny szpital”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube//MediaNarodoweInfo

Dzięki zaangażowaniu i pracy naszych wolontariuszy, naszych współpracowników, zebraliśmy dane z wielu polskich szpitali o tym jak wygląda kwestia aborcji, kwestia zabijania nienarodzonych dzieci w tych szpitalach po wyroku Trybunału Konstytucyjnego - poinformowała Anna Szczerbata z Fundacji Pro - Prawo do Życia.

Chodzi o dane z pierwszego półrocza 2022. Według podanych przez rząd statystyk, w 2021 roku w wyniku aborcji zabito w świetle polskiego prawa 107 osób. Dla porównania, w 2020 roku było to 1076 osób, w 2019 1110, a w 2018 1076. Aborcja była główną przyczyną śmierci na świecie w 2021 roku. Jak podaje “Nasz Dziennik”, z powodu aborcji życie straciło co najmniej 42,6 mln dzieci poczętych.

Liczby są znacznie niższe, niż w poprzednich latach. Prawdopodobnie pod koniec roku ogólna liczba legalnych aborcji w Polsce, dokonywanych przez lekarzy w szpitalach będzie oscylowała wokół 200, może nawet mniej. Podczas, gdy w poprzednich latach liczba ta przekraczała 1000 dzieci rocznie. Oczywiście to są dobre wiadomości – mniej dzieci jest zabijanych i lekarze nie muszą być zmuszani do uczestniczenia w zabijaniu ludzi. To wielka zmiana – powiedziała Anna Szczerbata.

Problematyczny szpital

Liczby z 2022 roku może wywindować jeden szpital z Dolnego Śląska.

No i jest jeden problematyczny szpital, w którym liczba ofiar znacząco wybija się na tle innych. Tutaj mamy dane, mówię o szpitalu w Oleśnicy, za 4, a nie 6 pierwszych miesięcy roku 2022. I tam, podczas tych czterech miesięcy zabito aż 14 dzieci. Przy każdym spośród tych dzieci wskazane jest, że zostało ono zabite z przesłanki związanej ze zdrowiem psychicznym matki, ze wskazania psychiatry. W przypadku jednego dziecka jest nawet wskazanie, że jest to wskazanie psychiatry plus zdaje się Zespół Edwardsa u dziecka – ujawnia działaczka pro-life.

Wg danych Fundacji Pro – Prawo do Życia, żaden szpital w Polsce nie odnotował tak wysokich statystyk śmierci w wyniku aborcji.

To trochę wygląda jak aborcja eugeniczna. Natomiast wskazanie jest psychiatryczne. Ja nie wiem, co się dzieje w szpitalu w Oleśnicy. Nie wiem, co tam się dzieje na Dolnym Śląsku, w tamtym regionie Polski. Być może problemy psychiczne kobiet tam w jakiś sposób niewytłumaczalny(…) są tam niezwykle powszechne, bardziej powszechne, niż w jakimkolwiek innym mieście, niż jakimkolwiek innym szpitalu. Na ten moment mamy dane, że w szpitalu w Oleśnicy zabija się najwięcej dzieci spośród tych, które udzieliły nam odpowiedzi – ocenia Anna Szczerbata.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Fundacja Pro – Prawo do Życia.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY