Są pierwsze statystyki aborcyjne po wyroku TK. “1000 dzieci uratowanych”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dziecko poczęte.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Według podanych przez rząd statystyk, w 2021 roku w wyniku aborcji zabito w świetle polskiego prawa 107 osób. Dla porównania, w 2020 roku było to 1076 osób, w 2019 1110, a w 2018 1076.
  • 75 zabójstw poprzez aborcję wykonano “w przypadku, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazywały na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.
  • 32 zabójstwa miały miejsce z uwagi na zagrożenie życia lub zdrowia matki. To liczba podobna jak w poprzednich latach. Nie odnotowano żadnego zabicia poprzez aborcję w przypadku, gdy do poczęcia dziecka doprowadził czyn przestępczy.
  • Warto przypomnieć, że do dziś rządzący nie zrealizowali wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2014 roku ws. opiekunów osób niepełnosprawnych. Nie zrealizowali również zapowiedzi premier Beaty Szydło z 2016 roku o przeprowadzeniu “kompleksowej, szeroko zakrojonej” kampanii społecznej pro-life. Nie zrealizowano również rządowych zapowiedzi, jakie padły po wyroku TK z 2020 roku, o znacznym rozszerzeniu wsparcia dla matek w trudnej sytuacji, dzieci czy osób niepełnosprawnych. Nadal jest blokowany także projekt Solidarnej Polski ws. hospicjów perinatalnych.
  • Zobacz także: ETPC odrzucił skargi na wyrok TK ws. aborcji. “Demobilizacja przeciwników życia”

“Tylko” 107 osób straciło życie

Jak wynika z opublikowanych danych, 75 zabójstw poprzez aborcję wykonano “w przypadku, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazywały na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”. Niekonstytucyjność takiego procederu potwierdził Trybunał Konstytucyjny pod koniec 2021 roku. Polski rząd jednak z nieuzasadnionych i niewytłumaczalnych przyczyn zwlekał z publikacją wyroku, co kosztowało życie 75 osób w 2021 roku.

32 zabójstwa miały miejsce z uwagi na zagrożenie życia lub zdrowia matki. To liczba podobna jak w poprzednich latach. Nie odnotowano żadnego zabicia poprzez aborcję w przypadku, gdy do poczęcia dziecka doprowadził czyn przestępczy.

Kaja Godek: Wyrok Trybunału Konstytucyjnego przynosi pierwsze owoce

Opublikowane statystyki skomentowała działaczka na rzecz fundamentalnego z praw człowieka, Kaja Godek.

To są konkretnie uratowani ludzie. Bezbronni, niewinni, będący obiektem agresji aborcjonistów, teraz uratowani dzięki lepszemu prawu. Prawu, które od lat było w Konstytucji RP, a jednak obywatele musieli intensywnie działać, aby wreszcie zaczęło ono działać. Każdy, kto przez te lata podpisał się pod ustawami obywatelskimi w obronie życia, kto dzwonił do posłów, podpisywał petycje do Trybunału, każdy, komu nie było wszystko jedno – ma udział w uratowaniu tych dzieci – podkreśliła.

Na tym nie poprzestała. Wymieniła konkretne obszary, w których powinny nastąpić kolejne zmiany. Jej zdaniem konieczna jest “likwidacja pozostałych przesłanek” oraz “radykalna walka z przestępczością aborcyjną”.

Zaniedbania rządzących

Warto przypomnieć, że do dziś rządzący nie zrealizowali wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2014 roku ws. opiekunów osób niepełnosprawnych. Nie zrealizowali również zapowiedzi premier Beaty Szydło z 2016 roku o przeprowadzeniu “kompleksowej, szeroko zakrojonej” kampanii społecznej pro-life. Nie zrealizowano również rządowych zapowiedzi, jakie padły po wyroku TK z 2020 roku, o znacznym rozszerzeniu wsparcia dla matek w trudnej sytuacji, dzieci czy osób niepełnosprawnych. Nadal jest blokowany także projekt Solidarnej Polski ws. hospicjów perinatalnych.

Będzie gorzej?

Choć statystyki za 2021 rok pozwalają sądzić, że w kolejnych latach w Polsce, w wyniku aborcji, będzie ginąć “zaledwie” kilkadziesiąt osób rocznie, narastają obawy, że będzie jednak inaczej. Jak poinformowała jakiś czas temu Fundacja Pro – Prawo do życia, w okresie od stycznia do kwietnia 2022 roku tylko w jednym szpitalu w Oleśnicy zabito 14 osób w wyniku aborcji z przesłanki zagrożenia życia lub zdrowia matki. Zdaniem Fundacji, jeśli ten trend dalej się utrzyma, na koniec 2022 roku w Oleśnicy może paść rekord liczby aborcji. Dla porównania, w latach 2016-2020 w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy wykonywano średnio 24 aborcje rocznie, głównie tzw. aborcje eugeniczne na dzieciach podejrzanych o chorobę lub niepełnosprawność, ale ani jednej z powodu „zagrożenia zdrowia psychicznego” matki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rp.pl, facebook.pl, ekai.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY