Strzelanina, atak na centrum poborowe, samospalenie. Bunt Rosjan przeciwko mobilizacji

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Samospalenie w Rosji

Samospalenie w Rosji / Fot. Twitter

Sprzeciw rosyjskiego społeczeństwa wobec mobilizacji przybiera drastyczne formy.

Federacja Rosyjska znalazła się w burzy protestów i niepokojów po ogłoszeniu częściowej mobilizacji. Fala niezadowolenia osiągnęła kulminację w postaci masowych ucieczek z kraju i ataków na ośrodki rekrutacyjne. W biurze poborowym w Irkucku młody poborowy zastrzelił komisarza, a w Uriupinsku rekrut zaatakował centrum rekrutacyjne koktajlami Mołotowa. Ponadto mobilizacji towarzyszyły liczne incydenty protestacyjne: podpalono około 20 biur poboru, a niedawno w sieci pojawiło się nagranie mężczyzny podpalającego się na dworcu autobusowym.

Rosyjski poborowy zastrzelił rekrutera w biurze w mieście Ust-Ilimsk w Irkucku. Gdy otworzył ogień, wszyscy pozostali poborowi i pracownicy ośrodka uciekli z pomieszczenia. Postrzelony oficer werbunkowy został poważnie ranny i przewieziony na oddział intensywnej terapii, natomiast strzelec został zatrzymany.

Podpalenie

W sieciach społecznościowych rozprzestrzeniło się również nagranie mężczyzny, który zaatakował koktajlami Mołotowa biuro rejestracji wojskowej i poboru w Uriupinsku. Przyjechał samochodem przed siedzibę samorządu i rzucił w budynek kilka koktajli Mołotowa. Rosyjscy urzędnicy miejscy potwierdzili, że budynek został podpalony, ale napastnik został zatrzymany. Szkody są podobno minimalne i nikt nie został ranny.

Samospalenie

Kolejnym incydentem było samospalenie młodego rekruta wojskowego w Riazaniu, 200 kilometrów od Moskwy. Kamery przemysłowe zarejestrowały cały przebieg zdarzenia, w którym młody człowiek oblał się łatwopalnym płynem i podpalił na oczach grupy gapiów na dworcu autobusowym. “Nie chcę iść na front” – cytuje dziennik “Nowa Gazeta” wypowiedź mężczyzny, który nie chciał iść walczyć na Ukrainie. Facet przeżył próbę spalenia z poparzeniami ponad 90 proc. ciała.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24.cz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY