“Trenuj z wojskiem”. Szkolenia wojskowe w których Ty również możesz wziąć udział. Kiedy? Gdzie?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szkolenia wojskowe "Trenuj z wojskiem"

Szkolenia wojskowe "Trenuj z wojskiem" / Fot. Twitter

"Trenuj z wojskiem" to szkolenia wojskowe w których każdy może wziąć udział. Kiedy i gdzie się odbędą? Jak wziąć udział?

“Trenuj z wojskiem” to szkolenia wojskowe dla każdego. Są one bezpłatne, acz profesjonalne, bo organizatorami jest Wojsko Polskie i Ministerstwo Obrony Narodowej.

“Trenuj z wojskiem”. Szkolenia wojskowe

Szkolenia wojskowe “Trenuj z wojskiem” mają na celu nauczenie korzystania z broni palnej, rzucania granatami, walki wręcz, ale również rozpalania ogniska, uzdatniania wody, zakładania maski przeciwgazowej, przetrwania w trudnych warunkach. Strona internetowa Wojska Polskiego podaje:

Uważasz, że powinieneś wiedzieć jak się zachować podczas alarmu i ostrzału? (…) Twoim niespełnionym planem było zaliczyć rywalizację w survivalovym marszu z mapą w terenie?

Szkolenie “Trenuj z wojskiem” obejmować będzie także naukę udzielania pierwszej pomocy i opatrywania ran. Wszystko to będzie nauczane przez instruktorów Wojska Polskiego. Organizatorzy szkolenia “Trenuj z wojskiem” zapewniają wyżywienie i ubezpieczenie.

Gdzie? Kiedy?

Szkolenie “Trenuj z wojskiem” będzie się odbywać w każdą sobotę, począwszy od 8 października, na 26 listopada skończywszy. Trwać będzie od godziny 8:00 do 16:00.

Najbliższy termin, 8 października, dotyczy Poznania, Zamościa, Sieradza i Wrocławia. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Wojska Polskiego.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w szkoleniu “Trenuj z wojskiem”, należy być pełnoletnim i mieć wyłącznie polskie obywatelstwo. Nabór kończy się o godzinie 13:00 dnia poprzedzającego szkolenie. Zgłoszenie swojego imienia i nazwiska do jednostki wojskowej może odbyć się drogą mailową, telefonicznie, czy przez media społecznościowe.

Portal Wojska Polskiego pisze, iż szkolenie “Trenuj z wojskiem” “jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie poczucia bezpieczeństwa i umiejętności obrony oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wojsko Polskie

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY