Cyryl I: Kto umrze za Rosję na Ukrainie, temu zostaną odpuszczone wszystkie grzechy

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Patriarcha Cyryl I

Patriarcha Cyryl I / Fot. YouTube

"Ofiara życia w wojnie przeciwko Ukrainie 'zmywa wszystkie grzechy'" - powiedział patriarcha Cyryl.
  • Prawosławny patriarcha Cyryl I, ogłosił, że według niego, kto zginie za Rosję w walce na Ukrainie, temu zostaną odpuszczone wszystkie grzechy.
  • Słowa te padły podczas niedzielnego kazania.
  • Patriarcha Moskwy i najwyższy zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej porównał rosyjskich żołnierzy do Chrystusa Pana, Który poświęcił się dla innych.
  • Zobacz też: Matecki: Dojdzie do rozpadu Unii Europejskiej [NASZ WYWIAD]

Cywilizacja bizantyjska ma osobliwy stosunek do władzy świeckiej, co objawia się w rozdziale władzy świeckiej od władzy duchowej w grupach schizmatyckich, nazywających siebie prawosławnymi. Uważanie Rosji za “trzeci Rzym”, a Putina za “katechona”, który broni Federację Rosyjską przed “zgniłym Zachodem”, stanowi błąd, o którym już pisaliśmy. Wszak Rosja to zagłębie dzieciobójstwa prenatalnego i HIV.

Patriarcha Cyryl I, ogłosił, że według niego, kto zginie za Rosję w walce na Ukrainie, temu zostaną odpuszczone wszystkie grzechy. Słowa te padły podczas niedzielnego kazania. Patriarcha Moskwy i najwyższy zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej porównał rosyjskich żołnierzy do Chrystusa Pana, Który poświęcił się dla innych.

Ofiara życia w wojnie przeciwko Ukrainie ‘zmywa wszystkie grzechy’.

Materiałem filmowym podzielił się na swoim koncie na Twitterze starszy doradca MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

Komentarz do nagrania kazania wniosła również Białoruska telewizja Nexta:

Patriarcha Putina Cyryl po raz kolejny pobłogosławił rosyjskich żołnierzy na śmierć i mordowanie. “Idźcie i zabijajcie Ukraińców”. Jeśli umrzesz, [k]ościół odpuści ci wszystkie grzechy (…).

Mobilizacja

Po tym, jak Rosja ogłosiła mobilizację, Cyryl głosił:

Idźcie śmiało spełniać swój żołnierski obowiązek. I pamiętajcie, że jeśli oddacie życie za swój kraj, za swoich bliźnich, będziecie z Bogiem w Jego Królestwie, chwale i życiu wiecznym.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24.cz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY