Prohibicja w rosyjskim regionie. Przyczyną mobilizacja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Dzień po ogłoszeniu mobilizacji władze Kraju Zabajkalskiego zaproponowały zakaz i ograniczenie sprzedaży alkoholu.

Władze Kraju Zabajkalskiego zaproponowały całkowity zakaz sprzedaży alkoholu w niektórych gminach podczas mobilizacji, a w innych gminach ograniczenie handlu w pobliżu wojskowych biur rejestracji i poboru. Projekt uchwały został opublikowany 22 września na oficjalnym portalu władz lokalnych.

Kraj Zabajkalski to jednostka administracyjna Federacji Rosyjskiej w Dalekowschodnim Okręgu Federalnym ze stolicą w Czycie.

Dokument podpisany przez Andrieja Kefera, tamtejszego polityka, stwierdza, że sprzedaż alkoholu ma być zakazana podczas częściowej mobilizacji w zamkniętych osiedlach Gorny, Borzya i Peschanka, wchodzących w skład Czyty. Na terenie pozostałych osiedli sprzedaż alkoholu ma być ograniczona w promieniu 300 metrów od wojskowych biur ewidencji i poboru.

Ponadto władze proponują, aby samorządy lokalne zamieszczały informacje o adresach komisariatów wojskowych na tablicach informacyjnych, w publikacjach drukowanych oraz na oficjalnych stronach internetowych.

Przyczyną mobilizacja

21 września prezydent Władimir Putin wygłosił orędzie do narodu, podczas którego ogłosił częściową mobilizację. Powołani zostaną ci, którzy są w rezerwie, zwłaszcza ci, którzy służyli w siłach zbrojnych. Poborowi przed wysłaniem do swoich jednostek przejdą dodatkowe szkolenie wojskowe, uwzględniające doświadczenie specjalnej operacji wojskowej. Akcja mobilizacyjna miała się rozpocząć w dniu jej ogłoszenia, czyli 21 września.

W Czycie i obwodach regionu 22 września przed biurami rejestracji i poboru wojskowego zaczęły gromadzić się tłumy mężczyzn.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Chita.ru

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY