“Antycovidowy” dzwonek do drzwi. Może być zainstalowany w domach, szkołach, miejscach pracy, szpitalach, domach opieki i więzieniach

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Coś bardziej złożonego niż "dzyń-dzyń"

Coś bardziej złożonego niż "dzyń-dzyń" / Fot. Prneswire

Nowa technologia dzwonka do drzwi może odmówić dostępu osobom "covidopozytywnym".
  • “Pierwszy na świecie dzwonek do drzwi Covid-19”, choć nieopatentowany, jest już w sprzedaży.
  • Urządzenie wyposażone jest w kamerę, mikrofon, skaner linii papilarnych, “wiązkę podczerwieni” (termometr).
  • Jeśli kontrola zostanie zakończona w sposób zadowalający, zgodnie z wymaganiami osób korzystających z systemu, zapalą się zielone światła, włączą się wszystkie elementy i drzwi się otworzą.
  • Zobacz też: Hołd ruski – czyli jak Polska zdobyła Moskwę

Wynalazek, który nie został jeszcze opatentowany, jest sprzedawany przez jego autora jako “pierwszy na świecie dzwonek do drzwi Covid-19”. To wielobiometryczne urządzenie o nazwie Pulse Secure Doorbell, którego własność intelektualna została zaoferowana do sprzedaży lub licencjonowania z ceną przekraczającą milion dolarów.

Nowy patent na wykrywanie temperatury

Ten dzwonek do drzwi jest pomysłem Rossa Markbreitera, który wydaje się stać za Pulse Security Systems. Na skąpej treściowo stronie projektu czytamy, że to co czyni urządzenie “wyjątkowym” to fakt, że jest ono wyposażone nie tylko w kamerę, ale także w “wiązkę” podczerwieni (termometr), która pobiera temperaturę osoby, a także skaner linii papilarnych, który pobiera puls i uruchamia skanowanie biometryczne w celu potwierdzenia tożsamości. Kamera służy do rozpoznawania twarzy, a zawarty mikrofon do rozpoznawania głosu.

Jeśli kontrola zostanie zakończona w sposób zadowalający, zgodnie z wymaganiami osób korzystających z systemu, zapalą się zielone światła, włączą się wszystkie elementy i drzwi się otworzą. Jeśli nie, dostęp jest odmawiany. Na stronie można przeczytać:

Jest głośnik i przycisk 911 [amerykański odpowiednik naszego 112- przyp. MN]. Osoba skontaktuje się z tobą w razie potrzeby.

Możliwe zastosowanie

Według autora – choć Pulse Security Systems nazywa Pulse Secure Doorbell “pierwszym dzwonkiem do drzwi Covid-19” – sprawdza on nie tylko “stan zdrowia”, ale także tożsamość – “i więcej”. I jako taki może być zainstalowany w domach, szkołach, miejscach pracy, szpitalach, domach opieki i więzieniach. Strona wyjaśnia, że można go zintegrować z istniejącymi systemami bezpieczeństwa, a następnie np. wykorzystać do monitorowania obecności w szkole i pracy.

To coś bardziej złożonego niż “dzyń-dzyń”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reclaim the net

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY