Rosja: Zapowiedziano protest przeciwko mobilizacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wiesna zachęca do protestów

Wiesna zachęca do protestów / Fot. Telegram

Młodzieżowy Ruch Demokratyczny Wiesna wezwał do ogólnokrajowych protestów po ogłoszeniu przez prezydenta Putina "częściowej mobilizacji".
  • Organizacja wezwała do protestowania w centrach miast przeciwko mobilizacji 21 września o godzinie 19:00.
  • “Vesna” opublikowała na Telegramie apel w iście rewolucjonistycznym tonie.
  • “Jesteśmy przekonani, że decyzja o poważnym proteście może być końcem dla tego rządu” – napisano.
  • Zobacz też: Putin grozi użyciem bomby atomowej. Ogłosił częściową mobilizację

Liberalny rosyjski Młodzieżowy Ruch Demokratyczny Wiesna (tj. wiosna) wezwał do ogólnokrajowych protestów po ogłoszeniu przez prezydenta Władimira Putina “częściowej mobilizacji”. O godzinie 19:00 21 września wszyscy, którzy nie zgadzają się z decyzją o mobilizacji, są zaproszeni do zebrania się w centrum swoich miast.

Władimir Putin ogłosił właśnie “częściową” mobilizację w Rosji. Oznacza to, że tysiące rosyjskich mężczyzn – naszych ojców, braci i mężów – zostanie wrzuconych do wojennej maszynki do mięsa. Za co będą umierać? Za co matki i dzieci będą wylewać łzy? Za pałac Putina?

Słowa te organizacja opublikowała na Telegramie.

Teraz wojna naprawdę przyjdzie do każdego domu i każdej rodziny. Władze mówiły, że walczą tylko “zawodowcy” – i że wygrają. Okazało się, że nie będą – i na front zaczęto werbować więźniów. A teraz ogłoszono mobilizację. Sytuacja jest więc niezwykle ciężka. Wojna nie jest już “tam” – przyszła do naszego kraju, do naszych domów, do naszych bliskich. I oni muszą umrzeć, aby naprawić krzywdy reżimu Putina, który pogrążył Rosję w przerażającej rzezi, izolacji i ubóstwie”.

Ogólnorosyjska akcja protestacyjna

W ogłoszeniu napisano, że deputowani i urzędnicy, “którzy codziennie krzyczeli o konieczności mobilizacji, pozostaną w swoich ciepłych fotelach – żywi i zdrowi”.

Uważamy, że to właśnie ich należy zmobilizować i wysłać na Ukrainę – niech zginą za własne chore fantazje, zamiast wysyłać na śmierć zwykłych facetów. “Vesna” ogłasza ogólnorosyjską akcję przeciwko mobilizacji – namawiamy do wyjścia na ulice rosyjskich miast dziś o 19:00.

Organizacja oznajmiła również, że akcja protestacyjna to dopiero początek. W iście rewolucjonistycznym tonie napisano:

Jesteśmy przekonani, że decyzja o poważnym proteście może być końcem dla tego rządu. Wszystko jest w naszych rękach!

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Euro Weekly News, Wikipedia, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY