Unijna komisja śledcza w Polsce. Chodzi o izraelski Pegasus

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
System Pegasus

System Pegasus / Fot. YouTube

Na dzień 19 września zaplanowano przybycie delegacji europosłów z komisji śledczej PEGA. Celem jest zbadanie używania programu Pegasus.
  • W lutym tego roku zapowiadano powołanie przez Parlament Europejski komisji do zbadania afery Pegasusa.
  • Jest to oprogramowanie szpiegowskie izraelskiej produkcji, jakie było odsprzedawane rządom, by służyć do ścigania terrorystów oraz korupcji.
  • Pegasus był użyty np. przez rząd Tajlandii, przeciwko opozycyjnym aktywistom.
  • Zobacz też: USA: Senator wzywa do zbrojnej walki z ludźmi za życiem

Parlament Europejski rzadko powołuje komisje, jednak w lutym tego roku Media Narodowe donosiły o powstaniu komisji do zbadania afery Pegasusa. Pegasus, którego producentem jest izraelski koncern NSO, był odsprzedawany rządom i miał służyć do ścigania terrorystów oraz korupcji.

Na dzień 19 września zaplanowano przybycie delegacji europosłów z komisji śledczej PEGA. Celem jest zbadanie używania wspomnianego programu. Dziesięć osób ma się spotkać z członkami Komisji Nadzwyczajnej Senatu ds. Pegasusa, posłami, przedstawicielami NIK i biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Radio Maryja pisze:

Unijni politycy mają też wysłuchać m.in. relacji osób, które miały być poszkodowane.

W zeszłym tygodniu komisja PEGA zorganizowała wysłuchanie nt. sytuacji w naszym kraju. Wizyta ma potrwać do środy.

Patryk Jaki

Europoseł Patryk Jaki sądzi, że wizyta stanowi ruch motywowany politycznie.

Prawdziwym celem jest dalsze gnębienie Polski, dlatego że głównym zadaniem najważniejszych europejskich elit jest to, aby w Polsce osadzić swojego człowieka, słupa, czyli Donalda Tuska. Przywoływane przez nich argumenty to tylko preteksty do tego, żeby ciągle pokazywać, że w Polsce dzieje się coś złego, aby mogli nam zabierać pieniądze i osłabiać nasz kraj.

Kontrowersje

Oprogramowanie szpiegujące wzbudziło kontrowersje w różnych krajach. Naukowcy z Citizen Lab z Uniwersytetu w Toronto opublikowali raport, w którym oskarżyli rząd Tajlandii o atakowanie opozycyjnych aktywistów za pomocą Pegasusa. Starszy badacz z Citizen Lab John Scott-Railton powiedział:

NSO musi zostać pociągnięta do odpowiedzialności. Rząd ma narzędzia, nadszedł czas, aby zahamować tę niekontrolowaną firmę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY